Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 10 (PC)

FIFA Manager 10 PC

Kolejna odsłona słynnego managera piłki nożnej, autorstwa Electronic Arts. Podobnie jak w poprzednich częściach naszym zadaniem jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych rozmaitych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 10 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30października2009

30października2009

pudełko PL

FIFA Manager 10 jest licencjonowaną i oficjalną symulacją pracy menadżera piłkarskiego. Sukcesy i porażki poszczególnych meczy zależą od wielu czynników. Należy zadbać o wizerunek zewnętrzny naszej drużyny, np. wygląd stadionu i strojów, oraz o mechanizmy wewnętrzne, takie jak: dobór zawodników do meczu, pozyskiwanie nowych trenerów i piłkarzy, czy trening dostosowany do możliwości naszych sportowców.

Ta część cyklu do dyspozycji gracza oddaje ponad 1500 klubów oraz 25000 zawodników. Ponadto autorzy pokusili się o szereg ulepszeń względem edycji poprzednich. Znaczącą różnicą w grafice, mającą także wpływ na rozgrywkę, jest oddanie powierzchni boisk w skali 1:1 (w poprzednich odsłonach pole gry stanowiło jedynie 85% rzeczywistej wielkości). Animacja zawodników prezentuje się bardzo dobrze, ze względu na zastosowanie modeli z gry FIFA 09. Rozdzielczości wyświetlania obrazu dostosowane są do nowoczesnych monitorów, więc rozgrywkę w FIFA Manager 10 oglądać możemy w formacie 16:9 i 16:10 oraz na matrycach do 1920x1200 pikseli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.745 / 10 na podstawie 702 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.7 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 10

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 10

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6.9 GB HDD, Windows XP/Vista

FIFA Manager 10 - recenzja gry

Recenzja 30 października 2009, 14:13

W dawnych odsłonach cyklu CM tryb tekstowy dopracowany był do tego stopnia, że graczom z wielkim trudem przychodziło przestawienie się na zaproponowane po długim czasie „kuleczki” czy też będące najnowszym trendem proste 3D. Każda akcja, każde ważne zagranie, każda wpadka, wszystko to było dokładnie opisane w komentarzach. W zestawieniu ze skutecznym systemem analitycznym, gracz był w stanie bez problemu zinterpretować przebieg spotkania. Ocenić, który z zawodników zagrał dobrze, który gorzej i skutecznie poszukać przyczyny. Co ważne. Mógł to robić w trakcie meczu. W przypadku FIFA Manager 10 komentarzy wciąż jest zbyt mało i wciąż są zbyt lakoniczne. Pomysł, by oprzeć ten tryb na miernikach zagrożenia pod polem karnym i tekstowych opisach, które w ogromnej większości pojawiają się wyłącznie w przypadku największego zagrożenia, po prostu się nie sprawdza. Tym bardziej, że narzędzia, do których mamy dostęp w trakcie spotkania, są zbyt ubogie, by podjąć skuteczne decyzje taktyczne przed ostatnim gwizdkiem. Cóż z tego, że mamy rozbudowaną opcję analizy pomeczowej, gdy można użyć go dopiero po zakończeniu spotkania?