Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2009, 13:34

Wieści ze świata (Empire: Total War, BioShock 2, FIFA Manager 10) 10/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejna aktualizacja Empire: Total War, cena remake’u The Secret of Monkey Island, data premiery Pro Evolution Soccer 2010 na Wii, zapowiedź Avernum VI i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejna aktualizacja Empire: Total War, cena remake’u The Secret of Monkey Island, data premiery Pro Evolution Soccer 2010 na Wii, zapowiedź Avernum VI i inne. Zapraszamy do lektury.

Champions Online

Okazało się, że podana wczoraj data rozpoczęcia otwartych beta-testów gry MMO Champions Online jest tak naprawdę jedynie terminem roboczym, który w każdej chwili może ulec zmianie. Firma Cryptic – deweloper produkcji – ujawni oficjalną datę w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Empire: Total War

Kolejna aktualizacja gry Empire: Total War wprowadzi kilka istotnych zmian. Będą one dotyczyć przede wszystkim bitew morskich, na których kształt narzekało wielu miłośników strategii czasu rzeczywistego. Więcej informacji na temat łatki znajdziecie w tym miejscu. W chwili obecnej nie wiemy kiedy dojdzie do jej premiery.

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Specjalna, odrestaurowana wersja przygodówki The Secret of Monkey Island zostanie wydana na Xboksa 360 i pecety już 15 lipca. Właśnie dowiedzieliśmy się, że jej cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS (Xbox Live Arcade) oraz 10 dolarów (Steam).

Ghostbusters: The Video Game

W ofertach Xbox Live Marketplace (chwilowo jedynie dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live) i PlayStation Network zadebiutowała wersja demonstracyjna przygodowej gry akcji Ghostbusters: The Video Game.

Pro Evolution Soccer 2010

Firma Konami poinformowała, że gra piłkarska Pro Evolution Soccer 2010 w wersji na Wii zostanie wydana jeszcze tej jesieni. Stanie się to niedługo po premierze edycji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, PlayStation 2 i PSP. Edycja na stacjonarną platformę Nintendo będzie się wyróżniać specjalnym systemem kontroli wykorzystującym Wiimote’a.

Avernum VI

Na przełomie 2009 i 2010 roku dojdzie do premiery gry Avernum VI na Maca i PC – kolejną odsłoną cyklu z gatunku cRPG, stawiającego przede wszystkim na ogrom świata oraz umiejętne przedstawienie zależności nim rządzących. Producentem gry jest firma Spiderweb Software.

FIFA Manager 10

Electronic Arts ogłosiło, że FIFA Manager 10 będzie oferować sieciowy tryb wieloosobowy, w której miłośnicy menedżerów piłkarskich będą mogli podjąć rywalizację pomiędzy sobą. Opcję obrazuje bardzo dobrze opublikowany niedawno film, który znajdziecie m.in. u nas. Premiera gry odbędzie się w październiku bieżącego roku.

BioShock 2

Arkane Studios, producenci m.in. Dark Messiah of Might & Magic oraz Arx Fatalis, potwierdzili, że wejdą w skład ekipy pracującej nad BioShock 2 (2K Marin i Digital Extremes), stając się jednocześnie trzecim studiem, jakie tworzy tę grę. Firma rozpoczęła już pracę przy projektach poziomów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shatter

Battle of Giants: Dinosaurs

ColorZ

Cate West: The Vanishing Files

Alien Breed Evolution

Might & Magic Clash of Heroes

Kingdom Under Fire II

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ion Assault

Battlefield 1943

Wolfenstein

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry