Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka ColorZ (Wii)

ColorZ Wii

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest likwidowanie kulek o tym samym kolorze jak statek, którym się poruszamy. Oprócz trybu dla jednego gracza autorzy zaoferowali także możliwość rozgrywek multiplayer, w których może wziąć udział do 3 współpracujących ze sobą graczy.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka ColorZ (Wii)

producent: Exkee

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

24lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ColorZ to oryginalna gra logiczna przygotowana przez francuskie studio deweloperskie, Exkee (m.in. I-Fluid). Z pozoru prosty pomysł – zbieranie kulek tego samego koloru – został ciekawie rozwinięty dając w rezultacie produkt, testujący szare komórki gracza oraz jego zręczność.

Gra przenosi nas do świata pełnego kolorowych elementów, który został dotknięty okrutną plagą – nieznany wirus zaatakował jego mieszkańców rozsiewając wszędzie tysiące mikrobów. Naszym zadaniem jest oczyszczenie świata z wrogich zarazków, a czynimy to przy pomocy pojazdów określanych przez twórców gry UFO.

Chociaż rozgrywka wygląda na nieskomplikowaną, jednak jest taka tylko na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, gracz może likwidować jedynie mikroby tego samego koloru, co jego statek. Po drugie, zetknięcie z mikrobami innego koloru kończy zabawę. Po trzecie, wraz z przechodzeniem kolejnych poziomów (jest ich 20), pod naszą opiekę trafia większa ilość UFO (maks. 3). Twórcy przygotowali jednak ułatwienia w tej ,beznadziejnej na pierwszy rzut oka, krucjacie – na planszach znajdują się elementy, które zmieniają kolor naszego statku, dzięki czemu możemy pozbyć się innych mikrobów. Dodatkowo nasze pojazdy możemy łączyć otrzymując w rezultacie całkiem nowe kolory.

Oprócz trybu dla jednego gracza, ColorZ oferuje także możliwość rozgrywek wieloosobowych, w których może wziąć udział do 3 współpracujących ze sobą graczy. ColorZ dostępny jest w usłudze WiiWare.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ColorZ

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe ColorZ

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare