Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2009, 12:43

autor: Jiker

Forza Motorsport 3 bez nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych

Jak zapewne dobrze wiecie, Forza Motorsport 3 autorstwa Turn 10 będzie bezpośrednią rywalką dla Gran Turismo 5, opracowywanego przez studio Polyphony Digital. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli pierwszej z wymienionych firm można wywnioskować, że rywalizacja przebiegnie jednak tylko na kilku polach.

Jak zapewne dobrze wiecie, Forza Motorsport 3 autorstwa Turn 10 będzie bezpośrednią konkurentką opracowywanego przez studio Polyphony Digital Gran Turismo 5. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli pierwszej z wymienionych firm można wywnioskować, że rywalizacja przebiegnie jednak tylko na kilku polach.

Z danych zawartych w jednym z najnowszych postów zamieszczonych przez Che Chou z firmy Turn 10 na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego Forza Motorsport 3 wynika, że trzecia odsłona bodaj najważniejszej serii wyścigowej dostępnej na platformach Microsoftu nie będzie oferować nocnych wyścigów, rajdów samochodowych oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Nie musimy dodawać, że każda z tych funkcji zostanie zawarta w Gran Turismo 5.

Forza Motorsport 3 bez nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych - ilustracja #1

Forza Motorsport 3 będzie zatem próbowała zauroczyć nas przede wszystkim ulepszonym silnikiem graficznym, efektowną destrukcją samochodów, animacją w 60 klatkach na sekundę, mnóstwem pojazdów (mówi się o około 400 wehikułach), ogromną liczbą tras i torów (będzie ich ponad sto) realistycznym widokiem z kokpitu, a także rozbudowanym tuningiem, edytorem wyglądu maszyn oraz filmów.

Motywem przewodnim Forza Motorsport 3 ma być jednak przede wszystkim realizm. Zapewni go nie tylko udana oprawa graficzna, ale również zaawansowany silnik fizyczny. Będzie on odpowiadać nie tylko za realistyczne zachowanie wozów na trasie (reakcja na zmianę opon, nawierzchni itp. ma być bliższa ideałowi), ale również ich zaawansowaną destrukcję – także poprzez efektowne dachowanie. FM3 będzie mimo to przyjazne dla początkujących graczy. Autorzy udostępnią im m.in. systemy ułatwiające prowadzenie samochodem.

Forza Motorsport 3 zostanie wydana w październiku bieżącego roku – wyłącznie na Xboksa 360. Do sklepów trafią wówczas dwie wersje gry: standardowa oraz kolekcjonerska, o której przeczytacie szerzej w jednej z naszych poprzednich wiadomości. Gran Turismo 5 trafi z kolei do sklepów na początku 2010 roku, choć twórcy gry są zdania, że produkcja mogłaby zostać udostępniona graczom już dzisiaj.