Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2009, 14:00

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Modern Warfare 2, Forza Motorsport 3) 19/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Kalypso Media właścicielem Ascaron Entertainment, wielki konkurs Killing Floor, film z rozgrywki Duke Nukem Forever, Second Life przyjaźniejsze dla niewidomych, twórca Tomb Raider rozpoczął pracę nad nową grą dla Crystal Dynamics, edycja kolekcjonerska Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Kalypso Media właścicielem Ascaron Entertainment, wielki konkurs Killing Floor, film z rozgrywki Duke Nukem Forever, Second Life przyjaźniejsze dla niewidomych, twórca Tomb Raider rozpoczął pracę nad nową grą dla Crystal Dynamics, edycja kolekcjonerska Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Ascaron Entertainment

Firma Kalypso Media oficjalnie wykupiła bankrutującego niemieckiego dewelopera Ascaron Entertainment, producenta m.in. cRPG Sacred 2: Fallen Angel, wraz ze wszystkimi należącymi do niego licencjami i dobrami. Tym samym końca dobiegła sprawa, która w ciągu ostatnich kilku tygodni kilkukrotnie przewinęła się na naszych łamach.

Killing Floor

Firma Tripwire Interactive, producent strzelaniny Killing Floor, uruchomiła wyjątkowy, dwuetapowy konkurs Killing Floor Grindhouse Custom Map Making Competition, w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości 20 tysięcy dolarów. 18 sierpnia, kiedy do końca dobiegnie finałowy etap turnieju (w pierwszym za pierwsze miejsce można otrzymać 5 tysięcy dolarów), osoba, która stworzy zdaniem producentów najlepszą mapę do ich dzieła, zasłuży na wyróżnienie i 10 tysięcy dolarów w gotówce. Pozostali zwycięzcy otrzymają gadżety i sprzęt marek Nvidia i Logitech. Więcej informacji na temat konkursu pod podanym wyżej linkiem.

Duke Nukem Forever

Serwis Duke4.net zamieścił na swych łamach film zawierający dwuminutową prezentację systemu rozgrywki Duke Nukem Forever. Całość prezentuje się... wyjątkowo dobrze. Kiedy premiera?

Second Life

Twórcy Second Life wyszli naprzeciw potrzebom osób niewidzących i wprowadzili do swojej produkcji wirtualnego psa przewodnika – Maxa. Dzięki czworonogowi reagującemu na wszystkie istotne sytuacje i zmiany zachodzące w świecie gry niewidomi będą mogli uczestniczyć w zabawie. Max zadebiutuje w Second Life już jutro.

DiRT 2

Codemasters nie zapomina o Latającym Szkocie – słynnym rajdowcu, Colinie McRae, który zginął w katastrofie swojego helikoptera w 2007 roku. W najnowszej odsłonie marki DiRT, której premiera nastąpi we wrześniu, znajdzie się specjalny turniej Colin McRae Memorial Cup, za pośrednictwem którego twórcy pragną złożyć hołd gwieździe rajdów samochodowych.

Eidos

Toby Gard, twórca postaci Lary Croft i marki Tomb Raider, stanął na czele ekipy opracowującej nową produkcję studia Crystal Dynamics. Plotkuje się, że może to być kolejna odsłona serii Tomb Raider – tym razem jednak w pełni odnowiona. Według plotek wpływ na tę decyzję miałaby mieć firma Square Enix, aktualny właściciel Eidosa, do którego należy wspomniane wyżej studio.

Halo 3: ODST

Osoby, które zdecydują się zamówić przedpremierowo Halo 3: ODST w sieci GameStop, uzyskają dostęp do bohatera UNSC, sierżanta Johnsona. Będą mogli się w niego wcielić w specjalnym trybie kooperacji sieciowej Firefight, powstałym z myślą o pierwszym rozszerzeniu do Halo 3. Premiera pełnej wersji gry już 22 września.

Modern Warfare 2

Czy premiera Modern Warfare 2 będzie największym wydarzeniem w historii elektronicznej rozrywki? Tak twierdzi koncern Activision. Firma chce przebić sukces Halo 3 i osiągnąć rezultat na wyższym poziomie, aniżeli 170 milionów dolarów uzyskane pierwszego dnia ze sprzedaży ostatnich przygód Master Chiefa. Czy tak się stanie? Dowiemy się 17 listopada.

Forza Motorsport 3

Podobnie jak w przypadku części drugiej, tak i Forza Motorsport 3 zostanie wydana w wersji kolekcjonerskiej. W skład zestawu, który będzie kosztować 79,99 dolarów, wejdzie pendrive 2GB z logo Forza 3, łańcuch na klucze, ekskluzywne samochody, temat do dashboarda Xbox Live oraz VIP-owskie członkowstwo w przypadku niektórych społecznych funkcji gry. Więcej szczegółów już wkrótce. Premiera FM3 odbędzie się w październiku bieżącego roku.

NovaLogic

Na Steamie wylądowało szesnaście produkcji firmy NovaLogic. Ich listę znajdziecie w tym miejscu. Do końca przyszłego tygodnia każdy z tytułów będzie można nabyć w promocji – cena jest niższa o 10% od standardowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Fight Night Round 4

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Section 8

Jumpgate: Evolution

Tropico 3

Venetica

15 Days

Birthday Party Bash

Halo 3: ODST

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Madballs in Babo:Invasion

Final Fantasy XIV

Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost

G-Force X360

G-Force Wii

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Spectrobes: Origins

The Agency

The Princess and the Frog

UFC 2009 Undisputed

Drawn to Life: The Next Chapter

Pirates of the Caribbean: Armada of the

Scribblenauts

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Guitar Hero: Greatest Hits

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Torchlight - E3 2009

Time of Shadows

Gramy w Prototype Gramy!

Blood Bowl

Dead Space Extraction

Hearts of Iron III

gry