Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSWiiPC
Okładka The Princess and the Frog (NDS)
OkładkaThe Princess and the Frog (NDS)

The Princess and the Frog

Księżniczka i żaba

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w postać czarnoskórej księżniczki Tiany. Całość bazuje na filmie animowanym wyprodukowanym przez wytwórnię Disney'a.

Zręcznościowe

The Princess and the Frog Premiera

17lis2009

NDS Wii PC

The Princess and the Frog to niezbyt wymagająca zręcznościówka, za opracowanie której odpowiedzialna jest firma Griptonite Games, a więc autorzy takich gier jak Harry Potter i Komnata Tajemnic czy The Urbz: Sims in the City.

Fabuła omawianej produkcji w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami z filmu animowanego wyprodukowanego przez wytwórnię Disney’a. W trakcie rozgrywki śledzimy przygody zamieszkującej Nowy Orlean czarnoskórej księżniczki Tiany. W grze pojawiają się także inne postacie znane z filmu, między innymi książę Naveen, doktor Facilier, Ray czy Mama Odie.

W wersji przeznaczonej na komputery osobiste tytuł składa się z około 25 mini-gier zręcznościowych, stworzonych z myślą o maksymalnie czterech graczach. Dostępne rodzaje zabaw obejmują między innymi uczestniczenie w prostych grach tanecznych czy wyzwania polegające na przygotowywaniu potraw charakterystycznych dla Nowego Orleanu. W zależności od dokonanych wyborów w trakcie rozgrywki kontrolujemy jedną spośród ośmiu grywalnych postaci.

W nagrodę za kolejne osiągnięcia otrzymujemy możliwość dokonywania zmiany ubioru bohaterów, jak również odblokowujemy dostęp do nieznanych wcześniej przepisów i składników potraw. Kolejne zmagania toczone są w miejscówkach nawiązujących do lokacji znanych z filmu. Mowa tu zarówno o samym Nowym Orleanie jak również o regionie Bayou.

Oprawa wizualna The Princess and the Frog prezentuje typowy dla tego typu produkcji poziom wykonania. Otoczenie jest bogate w detale i dość zróżnicowane, a postacie szczegółowo animowane.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Princess and the Frog

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Księżniczka i żaba Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
NDS
Wii
PC