Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure (NDS)
OkładkaDisney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure (NDS)

Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure NDS

Zręcznościówka opowiadająca o przygodach tytułowego Dzwoneczka. Tym razem magiczna wróżka musi odnaleźć specjalne lustro. Zabawa polega na przemierzaniu baśniowej krainy i rozwiązywaniu prostych zadań.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure Premiera NDS

30października2009

producent: Hyde wydawca: Disney Interactive Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure

Disney Tangled: The Video Game

Barbie: Dreamhouse Party

The Princess and the Frog

Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure to już druga gra opowiadająca o przygodach tytułowej magicznej wróżki, czyli Dzwoneczka. Całość opracowano z myślą o przedstawicielkach żeńskiej części społeczeństwa.

Fabuła opisywanej produkcji w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami z pełnometrażowego filmu animowanego pod tym samym tytułem. Zamieszkujące magiczną krainę stworzenia przygotowują się do zorganizowania jesiennego festiwalu, a na Dzwoneczka spada obowiązek odmłodzenia drzewa chochlików poprzez skonstruowanie specjalnego berła. Proces ten kończy się niepowodzeniem, gdyż kamień księżycowy berła zostaje zniszczony. W rezultacie konieczne staje się wyruszenie w podróż na północ od Nibylandii celem odnalezienia magicznego lustra, dzięki któremu odmieni się niekorzystny przebieg wydarzeń.

Głównym usprawnieniem w stosunku pierwszej części cyklu jest to, że gracz nie jest ograniczony do zabawy w ciele Dzwoneczka, albowiem możliwe jest utworzenie maksymalnie pięciu własnych magicznych wróżek. Właściwa rozgrywka składa się z dużej liczby zadań, zagadek oraz prostych mini-gier zręcznościowych, opierających się w głównej mierze na wykorzystaniu ekranu dotykowego.

Duży nacisk położono na możliwość zmiany wyglądu magicznej wróżki (włosy, sukienka itp.), jak również zamieszkiwanego przez nią domu. W tym celu można kolekcjonować specjalne obiekty z otoczenia, między innymi pajęczyny czy płatki śniegu, a następnie z wykorzystaniem prostych opcji edycyjnych opracowywać gotowe projekty.

Tinker Bell and the Lost Treasure, podobnie jak jego poprzednik, dysponuje możliwością komunikowania się z innymi graczami z wykorzystaniem usługi DGamer. Lista atrakcji obejmuje między innymi przesyłanie przyjaciołom stworzonych przez siebie wróżek oraz zdobytych przedmiotów, odblokowywanie dodatkowych zadań czy odczytywanie codziennej porcji informacji z wirtualnego świata gry. Oprawa wizualna Tinker Bell and the Lost Treasure prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej części serii. Magiczna wróżka obserwowana jest z boku, a dużo wysiłku położono w zapewnienie wysokiego poziomu szczegółowości badanych plansz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.