Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2009, 14:00

Szósty konkurs i pikantne szczegóły Xbox Fun Day 2009

Jakiś czas temu informowaliśmy o rozpoczęciu rejestracji uczestników imprezy Xbox Fun Day 2009, która w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 lipca w Giżycku-Wilkasach. Jest ona przeznaczona głównie dla fanów gier elektronicznych. Co na niej zobaczymy i jak dostać się na miejsce? Między innymi te kwestie techniczne przybliżył w wywiadzie Jakub Mirski, odpowiedzialny za markę Xbox 360 w Polsce.

Jakiś czas temu informowaliśmy o rozpoczęciu rejestracji uczestników imprezy Xbox Fun Day 2009, która w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 lipca w Giżycku-Wilkasach. Jest ona przeznaczona głównie dla fanów gier elektronicznych. Co na niej zobaczymy i jak dostać się na miejsce? Między innymi te kwestie techniczne przybliżył w wywiadzie pan Jakub Mirski, marketing manager polskiego oddziału Microsoftu.

Ze względu na duże zainteresowanie imprezą i sporo pytań od graczy, organizatorzy postanowili odpowiedzieć na najważniejsze z nich, a my przedstawić Wam sedno sprawy. Przede wszystkim zlot odbywa się w ośrodku AZS Wilkasy, znajdującym się koło Giżycka. Dojazd na imprezę zostanie dokładniej przedstawiony na oficjalnej stronie tego przedsięwzięcia.

Szósty konkurs i pikantne szczegóły Xbox Fun Day 2009 - ilustracja #1

Nie ma już co prawda miejsc w domkach campingowych (zakwaterowanie w nich znalazło 120 uczestników), ale za to nadal można wybrać się na imprezę z (własnym!) namiotem. Organizator zapewnia, że wszyscy chętni się zmieszczą. Żeby bezstresowo otrzymać klucz do zarezerwowanego wcześniej domku, trzeba natomiast pojawić się w piątek (24 lipca), koniecznie przed godziną 19:00.

Rejestracja elektroniczna cieszy się dużą popularnością – po 10 dniach formularz wysłało 372 uczestników (w ubiegłym roku ogólna frekwencja przekroczyła liczbę 400 osób). Warto dodać, że nie można rejestrować się grupowo – każda osoba musi zrobić to indywidualnie. Rejestracja nie jest konieczna, ale gwarantuje pewne gadżety oraz talony na jedzenie i napoje. Dla osób pełnoletnich przewidziano piwo.

Szósty konkurs i pikantne szczegóły Xbox Fun Day 2009 - ilustracja #2

Ci, którzy nie chcą stracić okazji do otrzymania darmowego jedzenia i picia/piwa, powinni zarejestrować się za pośrednictwem formularza online. Można zapisywać się do 22 lipca, więc czasu jest sporo. Po tym terminie zostanie uruchomiony numer telefonu, pod którym będą przyjmowane dalsze zgłoszenia oraz ewentualne potwierdzenia rejestracji (potwierdzenie jest standardowo rozsyłane pocztą).

Na razie nie znamy dokładnego planu imprezy – zostanie on podany za 2 tygodnie – ale wiadomo, że oficjalna jej część rozpocznie się w piątek (15:00) i potrwa do niedzieli (14:00). Na pewno pojawią się sesje panelowe, czyli spotkania z organizatorami i deweloperami. Na sobotnim spotkaniu zaprezentowane zostaną przedpremierowe wersje kilku gier, w które będzie można pograć w niedzielę.

Szósty konkurs i pikantne szczegóły Xbox Fun Day 2009 - ilustracja #3

Patronem Xbox Fun Day 2009 jest serwis GRY-OnLine. Regularnie informujemy Was o kolejnych szczegółach tej wyjątkowej jak na polskie realia imprezy. Tegoroczna edycja doczeka się ważnych zmian organizacyjnych. Przede wszystkim na miejscu pojawi się sporo atrakcji sportowych, więc będzie okazja, żeby popisać się nienaganną kondycją, wypracowaną przez wiele godzin spędzonych z padem w ręku.

Ponadto wraz z firmą Microsoft przygotowaliśmy dla Was kolejny już konkurs związany z imprezą. Do wygrania zestaw składający się z gry Halo Wars, bezprzewodowego joypada, bluzy oraz smyczy Xbox 360. Co trzeba zrobić, aby otrzymać takie nagrody? Przede wszystkim, być zarejestrowanym czytelnikiem GRY-OnLine i odpowiedzieć na dwa stosunkowo łatwe pytania:

  • Proszę podać imię i nazwisko obecnego prezesa firmy Microsoft?
  • Halo Wars to strategia czasu rzeczywistego, stworzona w oparciu o legendarny świat gier Halo – jednych z najlepszych, epickich strzelanin FPP. Grę opracował zespół Ensemble Studios, twórcy serii Age of Empires. Co w języku francuskim oznacza przysłówek „ensemble”?

Konkurs trwa od 19 czerwca do 26 czerwca 2009 do godziny 24:00. Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected]. W tytule maila proszę wpisać „Szósty Konkurs Xbox Fun Day 2009”, a w treści, oprócz samych odpowiedzi, podać swój login na GRY-OnLine (prosimy nie mylić ksywki z loginem) oraz numer telefonu kontaktowego. Spośród poprawnych odpowiedzi w drodze losowania wyłonimy jednego zwycięzcę, o czym poinformujemy Was na łamach GRY-OnLine.

UAKTUALNIENIE Zwycięzcą „Piątego Konkursu Xbox Fun Day 2009” jest pan Arkadiusz Micek z Kolbuszowej. Gratulujemy!