Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Spectrobes: Origins (Wii)

Spectrobes: Origins Wii

Spectrobes: Origins kontynuuje wydarzenia przedstawione w dwóch grach z serii, wydanych na konsolę przenośną DS. Ponownie stajemy naprzeciw morderczej rasie Krawl i ponownie w tym starciu korzystamy z pomocy tytułowych potworów - Spectrobes.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Spectrobes: Origins (Wii)

producent: Genki

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

18sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spectrobes: Origins to połączenie elementów gier akcji i przygodówek, osadzone w klimatach SF. Opisywana pozycja jest swego rodzaju kontynuacją wydanych przez Disney Interactive Studios w 2007 Spectrobes oraz w 2008 Spectrobes: Beyond the Portals, jednak, jako że Origins powstało z myślą o posiadaczach Wii, stanowi jednocześnie odrębną produkcję, do której ukończenia niepotrzebna jest znajomość wspomnianych gier (aczkolwiek pomaga ona w zrozumieniu świata stworzonego na potrzeby gry).

Historię opowiedzianą w poprzednich odsłonach Spectrobes poznajemy w serii retrospekcji najważniejszych wydarzeń, aby następnie przenieść się do głównego wątku fabularnego Origins. Gracz ponownie wciela się w postać oficera imieniem Rallen, dowodząc podczas walk olbrzymimi kreaturami –tytułowymi Spectrobami. Naszym zadaniem jest ocalenie świata przed morderczą rasą Krawl, ale aby osiągnąć ten cel musimy odnaleźć wszystkie Spectroby, których twórcy przygotowali około 100 rodzajów.

Pierwszą, widoczną nowością w stosunku do poprzedników, jest przedstawienie świata w trójwymiarze. Kolejna to nieco zmodyfikowany system bitewny – przyzywane monstra walczą u naszego boku korzystając z mocy, które daje im reprezentowany przez nie żywioł. Przykładowo lodowy potwór może zamrozić przeciwnika, dając nam okazję do wyprowadzenia serii ciosów. Z drugiej strony, umiejętne opanowanie kontrolerów Wii pozwala na odblokowania ataków specjalnych naszych podopiecznych, dzięki czemu mogą one skuteczniej razić przeciwników. Spectroby nie są jednak jedyną bronią przeciwko Krawlom. Nasza postać korzystać może bowiem również ze wszelkiego rodzaju mieczy, blasterów, rękawic mocy czy toporów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Spectrobes: Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.