Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiNDS
Okładka Mario & Sonic at the Olympic Winter Games (Wii)

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Kontynuacja wielkiego hitu firmy SEGA, w którym Mario, Sonic i wiele innych gwiazd wyrusza na podbój Igrzysk Olimpijskich. Tym razem zabawni bohaterowie biorą udział w zimowej wersji tej największej na świecie imprezy sportowej.

Sportowe | olimpiady | sporty zimowe | Mario | crossover | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Mario & Sonic at the Olympic Winter Games (Wii)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

13paź2009

Wii NDS

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games to sportowa gra towarzysząca Zimowym Igrzyskom Olimpijskim organizowanym w Vancouver i Whistler (rok 2009). Występują w niej znane postacie stworzone przez firmy Nintendo i SEGA. Dzieło jest kontynuacją gry Mario & Sonic at the Olympic Games wydanej w 2007 roku. W poprzedniej odsłonie tytułowi bohaterowie wzięli udział w letniej olimpiadzie. Za opracowanie obu produkcji odpowiada studio SEGA.

Mario i Sonic tym razem wybrali się na Zimową Olimpiadę, aby ponownie zmierzyć się w wielu różnorodnych sportach. Oczywiście oprócz tytułowych, niezwykle charakterystycznych i bardzo znanych postaci w grze pojawia się cała plejada innych osobistości, występujących w przeszłości w grach obu wspomnianych korporacji (wśród nich wymienić można przykładowo Wario). W tej odsłonie autorzy przedstawili parę nowych twarzy, nieobecnych w poprzedniej edycji gry związanej z letnimi Igrzyskami.

Twórcy przygotowali wiele ciekawych sportowych zmagań, będących oczywiście oficjalnymi dyscyplinami występującymi na prawdziwych Igrzyskach. Większość z nich cechuje luźne i mocno rozrywkowe podejście do tematu. Znani bohaterowie gier mogą więc ścigać się na nartach (w konkurencji alpejskiej) i snowboardzie oraz przykładowo poszusować na torach przeznaczonych do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego.

Na potrzeby gry opracowano wiele realnych obiektów sportowych, na których toczyły się prawdziwe Igrzyska w Kanadzie. Przy stworzeniu tego tytułu współpracował także Shigeru Miyamoto, czyli twórca postaci Mario. Oprócz samotnej zabawy możemy również zmagać się z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Mario i Sonic na olimpiadzie w Londynie

wiadomość21 kwietnia 2011

Znicz XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie zapłonie za 462 dni. Do rywalizacji szykują się nie tylko sportowcy, ale także producenci gier wideo. Koncern SEGA zapowiedział dziś Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games. Gra z udziałem sympatycznych bohaterów wydana zostanie w wersjach na konsole Nintendo Wii i 3DS.

Wyniki finansowe firmy Sega - Aliens vs. Predator dobija do 1,7 mln sprzedanych egzemplarzy
Wyniki finansowe firmy Sega - Aliens vs. Predator dobija do 1,7 mln sprzedanych egzemplarzy

wiadomość16 maja 2010

W związku z zakończonym 31 marca rokiem rozliczeniowym w ostatnich kilkunastu dniach mieliśmy okazję doświadczyć powodzi raportów finansowych poszczególnych wydawców. Teraz przyszedł czas, by i Sega podzieliła się swoimi wynikami za ten okres.

6 milionów egzemplarzy Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
6 milionów egzemplarzy Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

wiadomość19 lutego 2010

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver i wielka feta z nimi związana przyczyniła się do odniesienia przez Mario & Sonic at the Olympic Winter Games wielkiego sukcesu. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że sportowa produkcja – dostępna od połowy października w wersjach na Nintendo Wii i DS – znalazła ponad sześć milionów nabywców.

Wieści ze świata (StarCraft II, Mirror's Edge, Wolfenstein) 14/07/09

wiadomość14 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strony internetowej poświęconej Rage, środa w Xbox Live Arcade pod znakiem przygód Guybrusha Threepwooda, petycja w sprawie StarCraft II, data premiery Mario & Sonic at the Winter Olimpics i inne. Zapraszamy do lektury.

Najbardziej oczekiwane gry na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii

wiadomość2 maja 2009

Które z zapowiedzianych produkcji wzbudzają największe zainteresowanie wśród posiadaczy najnowszych konsol stacjonarnych? Na jakie tytuły czekają oni najbardziej? Odpowiedzi na powyższe pytania udzielają najnowsze badania grupy OTX.

5 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

DzojkoKolekcjoner

Plasmapea04.

gol234

Gorn221

ostatnio oglądali:

gol234

Deviser

KasQader

Bajnor

Wii
NDS