Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiNDS
Okładka Mario & Sonic at the Olympic Winter Games (Wii)
OkładkaMario & Sonic at the Olympic Winter Games (Wii)

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Kontynuacja wielkiego hitu firmy SEGA, w którym Mario, Sonic i wiele innych gwiazd wyrusza na podbój Igrzysk Olimpijskich. Tym razem zabawni bohaterowie biorą udział w zimowej wersji tej największej na świecie imprezy sportowej.

Sportowe | olimpiady | sporty zimowe | Mario | crossover | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Premiera

13paź2009

NDS Wii

producent: Sega wydawca: Sega Strona oficjalna

Gry podobne do Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Asterix at the Olympic Games

Wii Sports

Mario & Sonic at the Olympic Games

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games to sportowa gra towarzysząca Zimowym Igrzyskom Olimpijskim organizowanym w Vancouver i Whistler (rok 2009). Występują w niej znane postacie stworzone przez firmy Nintendo i SEGA. Dzieło jest kontynuacją gry Mario & Sonic at the Olympic Games wydanej w 2007 roku. W poprzedniej odsłonie tytułowi bohaterowie wzięli udział w letniej olimpiadzie. Za opracowanie obu produkcji odpowiada studio SEGA.

Mario i Sonic tym razem wybrali się na Zimową Olimpiadę, aby ponownie zmierzyć się w wielu różnorodnych sportach. Oczywiście oprócz tytułowych, niezwykle charakterystycznych i bardzo znanych postaci w grze pojawia się cała plejada innych osobistości, występujących w przeszłości w grach obu wspomnianych korporacji (wśród nich wymienić można przykładowo Wario). W tej odsłonie autorzy przedstawili parę nowych twarzy, nieobecnych w poprzedniej edycji gry związanej z letnimi Igrzyskami.

Twórcy przygotowali wiele ciekawych sportowych zmagań, będących oczywiście oficjalnymi dyscyplinami występującymi na prawdziwych Igrzyskach. Większość z nich cechuje luźne i mocno rozrywkowe podejście do tematu. Znani bohaterowie gier mogą więc ścigać się na nartach (w konkurencji alpejskiej) i snowboardzie oraz przykładowo poszusować na torach przeznaczonych do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego.

Na potrzeby gry opracowano wiele realnych obiektów sportowych, na których toczyły się prawdziwe Igrzyska w Kanadzie. Przy stworzeniu tego tytułu współpracował także Shigeru Miyamoto, czyli twórca postaci Mario. Oprócz samotnej zabawy możemy również zmagać się z innymi graczami.

Ostatnia modyfikacja 25 lutego 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wii
NDS