Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2009, 11:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (StarCraft II, Mirror's Edge, Wolfenstein) 14/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strony internetowej poświęconej Rage, środa w Xbox Live Arcade pod znakiem przygód Guybrusha Threepwooda, petycja w sprawie StarCraft II, data premiery Mario & Sonic at the Winter Olimpics i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strony internetowej poświęconej Rage, środa w Xbox Live Arcade pod znakiem przygód Guybrusha Threepwooda, petycja w sprawie StarCraft II, data premiery Mario & Sonic at the Winter Olimpics i inne. Zapraszamy do lektury.

Rage

Firma id Software opublikowała w sieci stronę zwiastującą grę akcji Rage. Powstała ona w technologii flash i, jeśli wierzyć twórcom, zawiera wiele ukrytych sekretów. Z każdym dniem serwis ma być poddawany drobnym aktualizacjom. Premiera Rage odbędzie się w przyszłym roku. Produkcja powstaje w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Command & Conquer 3: Kane’s Wrath

Przedstawiciele Electronic Arts zaprzeczyli plotkom, jakoby prace nad kolejnym patchem 1.3 do Command & Conquer 3: Kane’s Wrath zostały wstrzymane. Łatka powstaje i już niedługo powinniśmy poznać datę jej premiery.

Mirror’s Edge

Dodatek z trybem Time Trial do gry akcji Mirror’s Edge za darmo? Taka właśnie sytuacja wystąpiła na brytyjskim PlayStation Store, gdzie DLC kosztowało do tej pory całe 7 funtów. Niestety, użytkownicy Xboksa muszą obejść się smakiem, podobnie zresztą jak amerykańscy właściciele PS3.

Xbox Live Arcade

Już jutro do oferty Xbox Live Arcade trafią dwie produkcje: Madballs... in Babo: Invasion oraz odrestaurowana wersja kultowej przygodówki The Secret of Monkey Island. Pierwsza z wymienionych pozycji będzie kosztować 1200 punktów MS. Kultowy tytuł ze stajni LucasArts nabędziemy natomiast za równowartość 800 punktów MS.

Wolfenstein

Koncern Activision zaprezentował drugi z czterech odcinków animowanej serii, mającej na celu promocję strzelaniny Wolfenstein – dzieła ekipy Raven Software. Przypominamy, że gra ukaże się na rynku 4 sierpnia w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

StarCraft II

Już niemal 58 tysięcy osób podpisało się pod petycją mającą na celu zmusić twórców StarCraft II z firmy Blizzard do zaimplementowania w niej trybu rozgrywki wieloosobowej przez sieć LAN. Powodem wycięcia popularnej opcji miało być oczywiście piractwo. Na chwilę obecną kontynuacja kultowej strategii zapewniać będzie możliwość toczenia walk jedynie poprzez odnowiony Battle.net.

Mario & Sonic at the Winter Olympics

Nintendo poinformowało, że światowa premiera gry sportowej Mario & Sonic at the Winter Olympics w wersjach na Wii i DS-a odbędzie się 16 października bieżącego roku.

Dragon Quest IX

Dragon Quest IX na Nintendo DS – jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku w Japonii – sprzedała się w ciągu pierwszych dwóch dni obecności na tamtejszym rynku w nakładzie przekraczającym 2,3 miliona egzemplarzy. Dzieło ekipy Level 5 jest oczywiście produkcją jRPG, wyróżniającą się opcją wieloosobową dla czterech osób przez WiFi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Empire of Sports

Forza Motorsport 3

Killzone 2

Left 4 Dead 2

Uncharted 2: Among Thieves

Yoga

Battlefield 1943

Battlefield 1943

ArmA II

Batman: Arkham Asylum

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Marvel vs. Capcom 2

Making History II: The War of the World

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Free Realms - darmowe MMO! Gramy!

gry