Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Command & Conquer 3: Kane's Wrath (PC)

Command & Conquer 3: Gniew Kane'a

Command & Conquer 3: Kane's Wrath

Oficjalny dodatek do gry Command & Conquer 3 wyprodukowanej w 2007 roku przez spadkobierców oryginalnych twórców serii ze studia EA Los Angeles. Fabuła rozszerzenia koncentruje się w całości na poczynaniach Bractwa Nod i jego charyzmatycznego przywódcy Kane’a.

To jest dodatek do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium.

Strategiczne | science fiction | RTS

Okładka Command & Conquer 3: Kane's Wrath (PC)

data premiery gry:

26mar2008

PC

23cze2008

X360

Gniew Kane’a to pierwszy oficjalny dodatek do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium – kolejnego odcinka serii strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej odsłony cyklu, także teraz obowiązkiem przygotowania rozszerzenia obarczono studio należące do koncernu Electronic Arts, które zlokalizowane jest w Los Angeles.

Dodatek w całości koncentruje się na Bractwie Nod oraz jego charyzmatycznym przywódcy. Kampania dla jednego gracza została podzielona na trzy niezależne rozdziały. Pierwszy epizod opisuje nam wydarzenia, które miały miejsce po zakończeniu drugiej wojny o Tyberium (Command & Conquer: Tiberian Sun). Program wyjaśnia tu kilka nurtujących fanów kwestii, które nie zostały rozwiązane w trzeciej odsłonie cyklu, np. co się stało z CABAL-em? W drugim rozdziale przeniesiemy się już w czasy kolejnego konfliktu – zaprezentowana tu historia jest uzupełnieniem fabuły gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium. Trzeci i ostatni epizod rozpocznie się w miejscu, w którym skończyła się podstawowa wersja programu i jak nietrudno się domyślić, oferuje zupełnie nową opowieść. W sumie cała opowieść rozgrywa się na przestrzeni dwudziestu lat.

Gniew Kane’a to nie tylko nowa kampania, ale również sporo innych atrakcji. Twórcy pokusili się o premierowy tryb zmagań (Global Domination), który pozwoli walczyć o skażony zielonym kryształem glob w rozgrywce podzielonej na tury. Bitwa toczy się tutaj o kolejne obszary, a gdy wrogie armie spotkają się, dochodzi do tradycyjnej potyczki, do jakich przyzwyczaiła nas trzecia odsłona cyklu.

W grze pojawiło się sześć nowych frakcji (po dwie dla każdej ze stron konfliktu, dysponujące zmodyfikowanymi jednostkami, innymi ulepszeniami oraz mocami. Gniew Kane’a przyniesie ponadto premierowe oddziały, m.in. nowy śmigłowiec Hammerhead, który nie musi uzupełniać amunicji; czołg Shatterer atakujący przy pomocy fali dźwiękowej, czy cyborgi Awakened, pamiętający jeszcze służbę w czasach istnienia CABAL-a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 826 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Gry podobne do Command & Conquer 3: Gniew Kane'a

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer 3: Gniew Kane'a

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer 3: Gniew Kane'a

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Command & Conquer 3: Gniew Kane'a - recenzja gry
Command & Conquer 3: Gniew Kane'a - recenzja gry

Recenzja 25 marca 2008, 12:01

Muszę uczciwie przyznać, że nowy tryb rozgrywki bardzo przypadł mi do gustu. Gra się naprawdę nieźle, a konieczność podejmowania strategicznych decyzji wprowadza do serii Command & Conquer powiew świeżości. Co prawda nie wydaje mi się, żeby wszyscy gracze uznali Globalny podbój za jeden z ważniejszych punktów omawianego rozszerzenia, ale mimo wszystko warto dać mu szansę i choćby raz spróbować w nim swoich sił. Na pewno jest to ciekawa z punktu widzenia tego cyklu innowacja i zdecydowanie liczy się na plus.

PC
X360