Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Yoga (Wii)

Yoga Wii

Yoga to przygotowana przez firmę JoWooD gra sportowa z elementami zręcznościowymi, która pozwala graczom poznać podstawowe arkana Hatha Jogi. W rolę instruktorki ćwiczeń wcieliła się polska supermodelka - Anja Rubik.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Yoga (Wii)

wydawca PL: FonoGAME

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

27listopada2009

19czerwca2010

pudełko PL

Yoga jest połączeniem gry sportowej i zręcznościowej. Nad produkcją czuwa JoWooD, austriacka firma znana z wydawania m.in. serii Gothic, Spellforce czy Hotel Giant.

Gra traktuje o najbardziej spopularyzowanej odmianie Jogi na Zachodzie o nazwie Hatha. Jest to bogaty zestaw ćwiczeń mających na celu zachowanie zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego.

W trakcie ćwiczeń jesteśmy instruowani przez towarzyszącego nam jogina, podpowiadającego jak uzyskać prawidłową pozycję. Poprzez wykorzystanie w trakcie zabawy Wii Balance Board, wiimote'a oraz nunchaka, konsola odczytuje naszą postawę. W trybie Story pniemy się po szczeblach kariery od początkującego adepta do stopnia guru jogi. W Training Mode gracz uczy się nowych pozycji, które następnie może łączyć. Można je wykorzystać w trybie Routine, gdzie znajdują się także zestawy przygotowane przez autorów programu. Oprócz tego w Yoga znajdują się liczne mini-gry oraz poradnik unikania przypadkowych urazów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yoga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
FonoGAME – nowy gracz na polskim rynku
FonoGAME – nowy gracz na polskim rynku

wiadomość20 kwietnia 2010

Z końcem maja w ofercie najważniejszych sieci handlowych: EMPiK, Media Markt i Saturn Planet a także dużych sklepów internetowych pojawią się gry sygnowane logiem FonoGAME. Nowa firma wydawnicza zamierza zawojować rynek ciekawymi tytułami, ubranymi w odpowiednią formę i dostępnymi w adekwatnych do niej cenach.

Poćwicz z polską modelką Anną Rubik w grze na Wii
Poćwicz z polską modelką Anną Rubik w grze na Wii

wiadomość13 lipca 2009

Firmy JoWood Productions oraz Dreamcatcher Games poinformowały, że w promocję ich najnowszej produkcji na Wii – Yoga – włączona została polska modelka Anna Rubik. Gwiazda pochodząca z Częstochowy nie tylko zagości na okładce gry i weźmie udział w działaniach marketingowych mających na celu zareklamowanie produkcji, ale również pomoże wszystkim nabywcom gry wykonać zawarte w niej asany.

JoWood pracuje nad grą Yoga Wii
JoWood pracuje nad grą Yoga Wii

wiadomość7 lipca 2008

Widząc rosnącą popularność deski Balance Board, austriacki JoWood postanowił spróbować swoich sił w obsłudze przystawki do next-gena Nintendo i zaanonsował grę Yoga Wii. Nowo zapowiedziana produkcja powstaje w kooperacji ze spółką Tivola, wydawcą tytułów dla dzieci oraz pozycji z segmentu casual, a premiera projektu planowana jest na drugi kwartał przyszłego roku.