Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS2NDSPS3Wii
Okładka Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (PC)
OkładkaIce Age: Dawn of the Dinosaurs (PC)

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Zręcznościówka będąca adaptacja filmowego przeboju. Opowieść stanowi kontynuację przygód dobrodusznego mamuta Mańka i jego wesołej kompanii. Gra oferuje 6 różnych postaci do wyboru i 15 poziomów pełnych akcji. Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer dla maksymalnie 8 osób.

Przygodowe | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Premiera

26cze2009

PC PS2 X360 PS3 NDS Wii

Epoka lodowcowa 3 (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) to gra akcji będąca kontynuacją Epoki Lodowcowej 2: Odwilż (Ice Age 2: The Meltdown) - obie produkcje bazują na filmach pod takimi samymi tytułami. W grze poznajemy dalsze losy bohaterów znanych z filmów i gier. Powracają więc: dobroduszny mamut Maniek, ciągle wpadająca w kłopoty wiewiórka, fajtłapowaty Sid oraz odważny tygrys Diego. Wesoła drużyna kontynuuje przemierzanie zmieniającego się prehistorycznego świata, tym razem trafiając do krainy zamieszkałej przez ogromne bestie – dinozaury. Podczas zabawy musimy zmierzyć się z różnymi przeciwnościami losu, poznać nowe tereny i pokonać wielu niebezpiecznych przeciwników.

W odróżnieniu od poprzedniej elektronicznej odsłony serii otrzymujemy możliwość wcielenia się w 6 różnych postaci, wśród których pojawiają się oczywiście przedstawiciele wymienionej wyżej obsady. Autorzy przygotowali 15 zróżnicowanych oraz pełnych akcji poziomów, na których możemy wykorzystywać wiele ciekawych umiejętności i zdolności bojowych prowadzonych bohaterów. Poszczególne układy są różnią się od siebie w dużym stopniu i oferują wiele typów wyzwań. Ciekawym dodatkiem jest również rozbudowany tryb dla wielu graczy – możemy w nim zmierzyć się z innymi ludźmi w 8 ciekawych mini-gierkach polegających na współzawodnictwie.

Autorzy wiernie odwzorowali wszystkie postacie i lokacje znane z filmu. Całość została opracowana przy wykorzystaniu kolorowej, bajkowej stylistyki i prezentuje się bardzo ładnie. Warto podkreślić także dużą porcję humoru, jaką twórcy zawarli w swoim dziele, zgodnie z resztą z charakterem serii.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 501 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
X360
PS3
NDS
Wii