Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS3WiiPS2NDSX360
Okładka G.I. Joe: The Rise of Cobra (PSP)
OkładkaG.I. Joe: The Rise of Cobra (PSP)

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Elektroniczna wersja amerykańskiej superprodukcji filmowej, opowiadającej o przygodach dzielnych żołnierzy G.I. Joe. Gra oferuje sporo dobrej, radosnej zabawy oraz mnóstwo pojazdów, broni i postaci znanych wszystkim miłośnikom tej linii zabawek firmy Hasbro.

Akcji | TPP | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

G.I. Joe: The Rise of Cobra Premiera

4sie2009

X360 PS3 Wii PS2 PSP NDS

G.I. Joe: The Rise of Cobra to elektroniczna gra akcji z widokiem TPP, oparta na filmie pod tym samym tytułem. Zarówno obraz kinowy, jak i gra, bazują na marce zabawek przedstawiającej amerykańskich żołnierzy, uzbrojonych w futurystyczną broń i liczne pojazdy. Za stworzenie konsolowej adaptacji przygód dzielnych G.I. Joe odpowiada firma Double Helix, znana chociażby z gry Silent Hill: Homecoming.

Gra kontynuuje wątki filmowe, skupiając się na wielu pobocznych wątkach i elementach fabuły. Całość przybliża nam kulisy powstania przesiąkniętej złem organizacji Cobra, z którą dzielni amerykańscy wojownicy walczą od samego początku swojego istnienia. Tytuł oferuje wiele nowości względem filmowego pierwowzoru, stając się tym samym jego doskonałym uzupełnieniem, przybliżając odbiorcom wiele nieznanych wcześniej kwestii.

Autorzy przygotowali wiele wciągających poziomów, w których przede wszystkim walczymy z wrogimi oddziałami organizacji przestępczej Cobra. Gra została zrealizowana w konwencji strzelanki i w kwestii mechaniki zabawy nawiązuje do wielu klasycznych pozycji z tego gatunku. Przeciwników pokonujemy za pomocą prostego w obsłudze systemu walki wręcz oraz wykorzystując najrozmaitsze zaawansowane technologicznie bronie. Ponadto, wielokrotnie możemy zasiąść za sterami różnych pojazdów, które są przecież także cechą charakterystyczną marki G.I. Joe. Czasem musimy również sprawdzić się w pomniejszych, prostych mini-gierkach – np. w przypadku odpalania ataku z wojskowego satelity umieszczonego na orbicie planety.

Autorzy postanowili urozmaicić zabawę wprowadzając tryb kooperacji dla dwóch osób, w którym możemy zmierzyć się ze złowrogimi przedstawicieli Cobry ze znajomym, także na podzielonym ekranie. Do wyboru otrzymaliśmy dokładnie dwunastu bohaterów znanych z wcześniejszych przygód G.I. Joe, podzielonych na trzy klasy postaci: Commando (najskuteczniejszy w walce z bliska), Heavy Soldier (wykorzystującego najpotężniejsze bronie) i Combat Soldier (lubującego się w broni snajperskiej i eliminowaniu wrogów z dużych odległości).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

G.I. Joe: The Rise of Cobra cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI G.I. Joe: The Rise of Cobra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

G.I. Joe: The Rise of Cobra Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32
X360
PS3
Wii
PS2
PSP
NDS