Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2009, 13:20

autor: Jiker

Gran Turismo 5 ze zmienną pogodą, nocnymi wyścigami i systemem zniszczeń

Kazunori Yamauchi ujawnił w wywiadzie dla koncernu Audi kilka nowych faktów na temat piątej odsłony cyklu Gran Turismo. Zasugerował, że w grze zawarty zostanie cykl dobowy, wyścigi nocne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Dodał również, że firma pracuje ciężko nad zapowiadanym od ponad roku systemem zniszczeniem.

Kazunori Yamauchi ujawnił w wywiadzie dla koncernu Audi kilka nowych faktów na temat piątej odsłony cyklu Gran Turismo. Zasugerował, że w grze zawarty zostanie cykl dobowy, wyścigi nocne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Dodał również, że firma pracuje ciężko nad zapowiadanym od ponad roku systemem zniszczeń.

Gran Turismo 5 ze zmienną pogodą, nocnymi wyścigami i systemem zniszczeń - ilustracja #1

GT 5: Prologue czy rzeczywistość?

Wywiad został przeprowadzony na potrzeby mini-dokumentu koncernu Audi, w którym zapragnął on zaprezentować relacje pomiędzy prawdziwym przejazdem Audi R8 na torze Nurbugring, a tym wirtualnym w Gran Turimo 5: Prologue. O komentarz do sytuacji poproszony został sam Yamauchi, który ujawniając powyższe informacje, rzucił nowe światło na deweloping dzieła Polyphony Digital. Tłumaczenie rozmowy możecie znaleźć m.in. na łamach portalu GTPlanet.net (oryginał został umieszczony w tym miejscu).

Yamauchi nie odniósł się niestety do opublikowanych w zeszłym miesiącu plotek na temat piątki. Przypomnijmy, że jeden z użytkowników wymienionego wyżej portalu spekulował na jego łamach, iż w pełnej wersji gry zawartych miałoby zostać 600 samochodów, rozgrywka sieciowa dla szesnastu osób, 95 zróżnicowanych tras (niektóre znane z poprzednich odsłon), a sama gra miałaby trafić do sprzedaży w grudniu bieżącego roku. Warto przy tym zauważyć, że taka data premiery pojawia się już od pewnego czasu. Znalazła się tam także sugestia, według której Polyphony prowadzi prace nad edycją przenośną GT, mającą trafić na PSP.

Bez komentarza pozostawiono także plotki o wyjeździe serii Gran Turismo poza konsole Sony. Więcej tu zatem pytań niż odpowiedzi. Pewnym jest jedynie tyle, że prace postępują. Data ich finału nie jest jednak znana.