Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2008, 09:57

autor: Dorota "vampire" Drużko

Gran Turismo 5 dopiero za rok?

Zapewne po wydanym wiosną tego roku Gran Turismo 5 Prologue, wielu posiadaczy PS3 jeszcze bardziej wyczekuje premiery pełnoprawnej kontynuacji jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych na konsolach Sony. Niestety póki co w temacie daty debiutu Gran Turismo 5 mamy do czynienia wyłącznie z kolejnymi spekulacjami.

Zapewne po wydanym wiosną tego roku Gran Turismo 5 Prologue, wielu posiadaczy PS3 jeszcze bardziej wyczekuje premiery pełnoprawnej kontynuacji jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych na konsolach Sony. Niestety póki co w temacie daty debiutu Gran Turismo 5 mamy do czynienia wyłącznie z kolejnymi spekulacjami. Jak pamiętamy, jeszcze w trakcie ostatnich targów E3 Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital, twierdził, że być może tytuł ukaże się dopiero w 2010 roku, a niedawno brytyjskie pismo poświęcone tematyce motoryzacyjnej sugerowało wiosenną premierą. Teraz natomiast pojawiała się kolejna, bardziej wiarygodna data, pochodząca z ust Jamesa Armstronga, szefa Sony Computer Entertainment na południową Europę.

Gran Turismo 5 dopiero za rok? - ilustracja #1

W wypowiedzi tego pana dla hiszpańskiego serwisu informacyjnego El Financiero na temat planów firmy na przyszły rok możemy przeczytać, że obecnie trwają już prace nad nowym thrillerem, w którym sami napiszemy swoją historię, oraz nową wersją Gran Tourismo mającą trafić do sklepów na przyszłoroczne święta Bożego Narodzenia. Choć termin ten możemy już traktować dość poważnie trzeba jednak pamiętać, iż nie jest to oficjalna zapowiedź premiery GT5. Pełną treść artykułu możecie znaleźć w serwisie ElFinanciero, niestety jedynie w języku hiszpańskim.