Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDS
Okładka Cate West: The Vanishing Files (PC)
OkładkaCate West: The Vanishing Files (PC)

Cate West: The Vanishing Files

Kolejna odsłona znanej serii przygodówkowej typu „hidden object” (ukryte przedmioty). Bohaterką gry jest tytułowa pisarka obdarzona mocami nadprzyrodzonymi. West musi użyć swoich zdolności, aby pomóc policji w rozwikłaniu serii dziwnych przestępstw.

Przygodowe | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cate West: The Vanishing Files Premiera

6lut2008

PC

15gru2008

NDS

24mar2009

Wii

Gry podobne do Cate West: The Vanishing Files

CSI: NY

Agatha Christie: Peril at End House

Hidden Mysteries: Vampire Secrets

Cate West: The Vanishing Files to typowy przedstawiciel gatunku gier przygodowych „hidden object”. Wcielamy się w rolę Cate West - pisarki obdarzonej mocami nadprzyrodzonymi, która swoich wyjątkowych zdolności używa pomagając lokalnej policji rozwiązywać najcięższe sprawy. Gdy zaczyna się gra pracuje właśnie nad serią dziwnych przestępstw, które z czasem okazują się być częścią większej układanki.

Większość czasu spędzany ma dokładnym przyglądaniu się wyświetlanym obrazkom. Twórcy wprowadzili jednak wiele wariacji podstawowego schematu rozgrywki, nie ma więc mowy o znużeniu powtarzalnością zadań. Podczas gry przyjdzie nam zmierzyć się z 15 sprawami - każda rozwiązywana jest według tego samego schematu. Wpierw odwiedzamy miejsca zbrodni i wyszukujemy wskazane na liście przedmioty. Co ciekawe, musimy wskazać tylko większość z nich, a nie wszystkie. Następnie na podstawie znalezionych poszlak tworzona jest lista dowodów rzeczowych. Uzbrojeni w nią odwiedzamy nowe lokacje. W każdej znajdują się wymagane dowody, są one jednak rozbite na wiele części. Tym samym musimy wyszukać części składowe i połączyć je w całość. Trzecia faza polega na wyszukaniu kryjówki przestępcy. Przybiera to formę znanej z gazet gry "dostrzeż różnice". Wyświetlane są nam dwa obrazki i musimy wskazać elementy, którymi się różnią od siebie.

Przedostatnim elementem jest kontakt z podejrzanymi. Policjanci tworzą listę osób mieszkających na wskazanej przez gracza ulicy i naszym zadaniem jest zdecydowanie, kogo należy aresztować. W wyborze pomagają nam wskazówki zebrane w poprzednich etapach (np. wiemy, że sprawca nosi okulary, więc wpierw puszczamy wolno wszystkich ludzi z dobrym wzrokiem itd.). Sprawę kończy rozprawa przed sądem. W tej sekcji wcielamy się w rolę detektywa współpracującego z Cate i musimy rozwiązań ostatnią łamigłówkę. Jest ona ciekawą wariacją zabawy w „znajdź różnice". Tym razem naszym zadaniem jest uzupełnianie obu obrazków za pomocą dostępnych przedmiotów, tak aby nie różniły się od siebie niczym.

Cate West: The Vanishing Files dysponuje ładną szatą graficzną, opartą głównie na starannie przerobionych fotografiach. Co ważne, pomimo, że odwiedzane sceny są bardzo zagracone (co jest typowe dla gier tego typu), poszczególne przedmioty są zawsze wyraźnie widoczne.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Cate West: The Vanishing Files

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Cate West: The Vanishing Files Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 81 MB HDD
  • Windows XP/Vista
NDS
PC
Wii