Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager Live (PC)
OkładkaFootball Manager Live (PC)

Football Manager Live PC

Football Manager Live to przygotowana z myślą o rozgrywce sieciowej piłkarska gra menedżerska, w której gracze mogą spróbować swoich sił wcielając się w role menedżerów klubów piłkarskich.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager Live Premiera PC

9stycznia2009

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Manager Live

Championship Manager 4

Football Manager 2005

FIFA Manager 11

Football Manager Live to najnowsza produkcja londyńskiego studia SI Games, znanego z produkcji menedżerów gier sportowych, takich jak: Championship Manager, Football Manager, NHL Eastside Hockey Manager czy też Out of the Park Baseball Manager.

Tym razem na bazie silnika Football Managera, stworzono piłkarskiego menedżera massive multiplayer online, w którego grać może nieograniczona liczba osób przez cały rok, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Football Manager Live pozwala na prowadzenie dowolnie utworzonego klubu rozpoczynając od podstaw - ustalenia jego nazwy, barw klubowych i herbu. Cała późniejsza praca z zespołem polega m.in. na: doborze składu, ustawianiu taktyki i strategii, zarządzaniu finansami oraz dbaniu o inne elementy, charakteryzujące management klubu.

Menedżerowie, którzy jako nowi rozpoczynają rozgrywkę, mogą dołączyć do istniejącego „świata gry”, w którym maksymalnie jednocześnie toczyć pojedynki może nawet tysiąc graczy. Oczywiście nie ma ograniczenia w liczbie „światów gry” – w zależności od zapotrzebowań system zarządzający rozgrywkami tworzyć będzie kolejne. Nic nie też stoi na przeszkodzie, by przenieść się do innego „świata gry” (na przykład w celu rywalizowania z przyjacielem), ale w tym wypadku trzeba stworzyć własną drużynę od nowa.

W Football Manager Live wykorzystano własny system rankingowy oparty na ogólnej tabeli danego „świata gry”. W zależności od wyniku meczu z przeciwnikiem oraz innych aspektów (gra na własnym boisku, siła zespołu, pozycja w tabeli itd.), gra oblicza odpowiednią liczbę, którą to następnie dolicza lub odejmuje od posiadanych punktów. W ten sposób każdy menedżer może przekonać się jak dobrze poznał tajniki prowadzenia zespołu. Niezależnie od systemu rankingowego można także zaprosić znajomych do własnoręcznie utworzonego turnieju w celu rozegrania sparingu albo mini-ligi, czy też pucharu.

Football Manager Live jest grą płatną. Wymaga uiszczania stosunkowo niewielkiej kwoty subskrypcyjnej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Football Manager Live

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager Live Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP