Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager Live (PC)

Football Manager Live PC

Football Manager Live to przygotowana z myślą o rozgrywce sieciowej piłkarska gra menedżerska, w której gracze mogą spróbować swoich sił wcielając się w role menedżerów klubów piłkarskich.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka Football Manager Live (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9stycznia2009

Football Manager Live to najnowsza produkcja londyńskiego studia SI Games, znanego z produkcji menedżerów gier sportowych, takich jak: Championship Manager, Football Manager, NHL Eastside Hockey Manager czy też Out of the Park Baseball Manager.

Tym razem na bazie silnika Football Managera, stworzono piłkarskiego menedżera massive multiplayer online, w którego grać może nieograniczona liczba osób przez cały rok, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Football Manager Live pozwala na prowadzenie dowolnie utworzonego klubu rozpoczynając od podstaw - ustalenia jego nazwy, barw klubowych i herbu. Cała późniejsza praca z zespołem polega m.in. na: doborze składu, ustawianiu taktyki i strategii, zarządzaniu finansami oraz dbaniu o inne elementy, charakteryzujące management klubu.

Menedżerowie, którzy jako nowi rozpoczynają rozgrywkę, mogą dołączyć do istniejącego „świata gry”, w którym maksymalnie jednocześnie toczyć pojedynki może nawet tysiąc graczy. Oczywiście nie ma ograniczenia w liczbie „światów gry” – w zależności od zapotrzebowań system zarządzający rozgrywkami tworzyć będzie kolejne. Nic nie też stoi na przeszkodzie, by przenieść się do innego „świata gry” (na przykład w celu rywalizowania z przyjacielem), ale w tym wypadku trzeba stworzyć własną drużynę od nowa.

W Football Manager Live wykorzystano własny system rankingowy oparty na ogólnej tabeli danego „świata gry”. W zależności od wyniku meczu z przeciwnikiem oraz innych aspektów (gra na własnym boisku, siła zespołu, pozycja w tabeli itd.), gra oblicza odpowiednią liczbę, którą to następnie dolicza lub odejmuje od posiadanych punktów. W ten sposób każdy menedżer może przekonać się jak dobrze poznał tajniki prowadzenia zespołu. Niezależnie od systemu rankingowego można także zaprosić znajomych do własnoręcznie utworzonego turnieju w celu rozegrania sparingu albo mini-ligi, czy też pucharu.

Football Manager Live jest grą płatną. Wymaga uiszczania stosunkowo niewielkiej kwoty subskrypcyjnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.37 / 10 na podstawie 87 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.0 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Gry podobne do Football Manager Live

Klasyfikacja PEGI Football Manager Live

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Football Manager Live

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP

Football Manager Live - recenzja gry

Recenzja 12 lutego 2009, 11:02

Kontrakty z zawodnikami podpisuje się na jeden lub dwa sezony. Po zakończeniu umowy piłkarze automatycznie wystawiani są na listę transferową. Częściowo można się przed tym zabezpieczyć, blokując odejście i wymuszając podpisanie nowej umowy z maksymalnie pięcioma zawodnikami. Pozwala to na zachowanie ważnych person w składzie i dalszą zabawę. Szukanie kolejnych jest troszkę utrudnione, bowiem zrezygnowano z poszukiwaczy talentów. Niestety, trzeba nauczyć się, jak ręcznie, za pomocą filtrów, wyszukiwać zawodników. Wiedza na temat pozycji i ich wpływu na atrybuty jest więcej niż wymagana. Na wyniki wyszukiwania ma wpływ także wspomniany wyżej system umiejętności. Dzięki ich rozwojowi nasz wgląd w bazę danych jest coraz to większy.