Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2010, 11:40

autor: Olek

Restart i zmiany w Football Manager Live

Nie każda legendarna seria przeniesiona do sieci musi odnieść sukces. Przekonali się o tym twórcy Football Manager Live ze studia Sports Interactive. Piłkarski menedżer online nie cieszy się przesadną popularnością i właśnie zaliczył reset serwerów. Wprowadzone zmiany w rozgrywce a także obniżenie wysokości miesięcznego abonamentu mają zachęcić graczy do większego zainteresowania się tym tytułem.

Nie każda legendarna seria przeniesiona do sieci musi odnieść spektakularny sukces. Przekonali się o tym twórcy Football Manager Live ze studia Sports Interactive. Piłkarski menedżer online nie cieszy się przesadną popularnością i właśnie zaliczył reset serwerów. Wprowadzone zmiany w rozgrywce a także obniżenie wysokości miesięcznego abonamentu mają zachęcić graczy do większego zainteresowania się tym tytułem.

Plany, jakie londyński deweloper, który w dorobku ma znakomite serie Championship Manager i Football Manager, wiązał z FM Live, okazały się nazbyt ambitne. W rozmowie z serwisem Eurogamer menedżer tytułu Marc Duffy przyznał, że choć gra przynosi zyski, nie są one ogromne.

Jak większość produkcji z gatunku MMO Football Manager Live boryka się z wysokimi kosztami utrzymania. Tymczasem według nieoficjalnych informacji gra ma zaledwie około 30 tys. subskrybentów.

Restart i zmiany w Football Manager Live - ilustracja #1

Restart FM Live okazał się konieczny, by twórcy mogli wprowadzić zmiany w dotychczasowym sposobie rozgrywki. Po ponownym wystartowaniu gry serwery mają być gęściej zaludnione, co powinno uatrakcyjnić rywalizację. Do poziomu niespełna 5 funtów obniżono także cenę miesięcznego abonamentu.

Duffy otwarcie przyznał, że nie spodziewa się rewolucji i popularność FM Live nigdy nie zbliży się do World of Warcraft. Firma byłaby jednak zadowolona, gdyby dzięki wprowadzonym modyfikacjom liczba graczy wzrosła do około 100 tys.

Z tym jednak może być trudno. Rekonstrukcja Football Manager Live pociągnęła za sobą całkowity reset stanu gry. Dotychczasowe osiągnięcia graczy zostały więc skasowane.

Przypomnijmy, że gra FM Live swoją premierę miała w styczniu ubiegłego roku. Od tego czasu twórcy piłkarskiego menedżera w sieciowej odsłonie kilkakrotnie podejmowali próby zainteresowania fanów serii Football Manager i Championship Manager swoim nowym produktem. Najlepszy efekt przyniosło udostępnienie 21-dniowej bezpłatnej wersji trial. To jednak wciąż zbyt mało, by gracze masowo zaczęli migrować do menedżerskich rozgrywek w sieci. Paradoksalnie popularność FM Live może zwiększyć konkurencja. Firma Eidos podjęła w ubiegłym miesiącu decyzję o wyłączeniu z końcem kwietnia br. serwerów gry Championship Manager Online.