Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSP
Okładka Football Manager 2010 (PC)
OkładkaFootball Manager 2010 (PC)

Football Manager 2010

Football Manager Handheld 2010

Kolejna odsłona serii piłkarskiego managera spod znaku Sports Interactive. Naszym zadaniem jest poprowadzenie wybranej drużyny do mistrzostwa. W tym celu organizujemy treningi, ustalamy taktyki na mecze, kupujemy i sprzedajemy zawodników oraz dbamy o ekonomiczną kondycję klubu.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2010 Premiera

30paź2009

PC PSP

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Football Manager 2010 to kolejna odsłona najpopularniejszego na świecie managera piłkarskiego, stworzonego przez brytyjskie studio Sports Interactive, które równolegle rozwija projekt Football Manager Live. Tym razem autorzy usprawnili swój sztandarowy tytuł poprzez korekty w interfejsie, zmiany w systemie taktycznym oraz dodanie zaawansowanego narzędzia do analizy meczowych statystyk.

Pod pojęciem zmian w interfejsie kryje się nie tylko nowa, bardziej przejrzysta skórka Football Managera, lecz również przebudowane menu. Zamiast zestawu przycisków po lewej stronie ekranu, autorzy oddali do naszej dyspozycji kilka zakładek, rozwijanych z góry niczym w przeglądarkach internetowych. Jeśli chodzi o modyfikacje taktyki, specjaliści ze Sports Interactive zapewnili nam dostęp do interakcji z pojedynczymi zawodnikami oraz możliwości pokrzykiwania na nich z bocznej linii boiska. Dzięki temu możemy wymusić na graczach większe zaangażowanie w kluczowych momentach meczu.

W podjęciu odpowiednich działań pomaga nam narzędzie analizy statystycznej. Sprawia ono, że poznajemy dokładne dane na temat gry poszczególnych zawodników - uzyskujemy informacje o liczbie oddanych strzałów, wykonanych przechwytów, dośrodkowań, główek czy fauli. Mamy przy tym wgląd zarówno w detale dotyczące naszej drużyny, jak też przeciwnika – nie tylko podczas trwającego meczu, ale także długo po jego zakończeniu. W Football Managerze 2010 Sports Interactive położyło też nacisk na atrakcyjne przedstawienie piłkarskich potyczek – w opisywanej edycji poprawiono trójwymiarową animację sportowców, wygląd murawy, trybun oraz widzów obserwujących spotkania.

Ostatnia modyfikacja 12 sierpnia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1256 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Football Manager 2010 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Football Manager 2010 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 512 MB RAM
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PSP