Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSP
Okładka Football Manager 2010 (PC)

Football Manager 2010

Football Manager Handheld 2010

Kolejna odsłona serii piłkarskiego managera spod znaku Sports Interactive. Naszym zadaniem jest poprowadzenie wybranej drużyny do mistrzostwa. W tym celu organizujemy treningi, ustalamy taktyki na mecze, kupujemy i sprzedajemy zawodników oraz dbamy o ekonomiczną kondycję klubu.

Sportowe | manager | piłka nożna

Okładka Football Manager 2010 (PC)

producent: Sports Interactive

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

30paź2009

PC PSP

Football Manager 2010 to kolejna odsłona najpopularniejszego na świecie managera piłkarskiego, stworzonego przez brytyjskie studio Sports Interactive, które równolegle rozwija projekt Football Manager Live. Tym razem autorzy usprawnili swój sztandarowy tytuł poprzez korekty w interfejsie, zmiany w systemie taktycznym oraz dodanie zaawansowanego narzędzia do analizy meczowych statystyk.

Pod pojęciem zmian w interfejsie kryje się nie tylko nowa, bardziej przejrzysta skórka Football Managera, lecz również przebudowane menu. Zamiast zestawu przycisków po lewej stronie ekranu, autorzy oddali do naszej dyspozycji kilka zakładek, rozwijanych z góry niczym w przeglądarkach internetowych. Jeśli chodzi o modyfikacje taktyki, specjaliści ze Sports Interactive zapewnili nam dostęp do interakcji z pojedynczymi zawodnikami oraz możliwości pokrzykiwania na nich z bocznej linii boiska. Dzięki temu możemy wymusić na graczach większe zaangażowanie w kluczowych momentach meczu.

W podjęciu odpowiednich działań pomaga nam narzędzie analizy statystycznej. Sprawia ono, że poznajemy dokładne dane na temat gry poszczególnych zawodników - uzyskujemy informacje o liczbie oddanych strzałów, wykonanych przechwytów, dośrodkowań, główek czy fauli. Mamy przy tym wgląd zarówno w detale dotyczące naszej drużyny, jak też przeciwnika – nie tylko podczas trwającego meczu, ale także długo po jego zakończeniu. W Football Managerze 2010 Sports Interactive położyło też nacisk na atrakcyjne przedstawienie piłkarskich potyczek – w opisywanej edycji poprawiono trójwymiarową animację sportowców, wygląd murawy, trybun oraz widzów obserwujących spotkania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1237 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Football Manager 2010

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 512 MB RAM
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Football Manager 2010 - recenzja gry
Football Manager 2010 - recenzja gry

Recenzja 3 listopada 2009, 09:33

Wielu usprawnień doczekał się silnik meczowy oraz sztuczna inteligencja wirtualnych piłkarzy. Rewolucji w tej materii nie ma, aczkolwiek postęp widoczny jest gołym okiem. Zawodnicy znacznie lepiej rozgrywają akcje i rozsądniej wymieniają piłkę, zgodnie z zadaniami taktycznymi. Mądrze przemieszczają się po murawie i szukają dobrych pozycji. W mniejszym stopniu spotykamy się z bezsensownymi podaniami i zagraniami w obronie.

PC
PSP