Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2008, 13:06

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Zapowiedziano FIFA Manager 09

Wprost ze „stajni” Electronic Arts nadeszła dobra wiadomość dla fanów menadżera piłkarskiego, FIFA Manager. Otóż jeszcze w tym roku na półki sklepowe zawita kolejna odsłona tej serii, tym razem z numerkiem „09”.

Wprost ze „stajni” Electronic Arts nadeszła dobra wiadomość dla fanów menadżera piłkarskiego, FIFA Manager. Otóż jeszcze w tym roku na półki sklepowe zawita kolejna odsłona tej serii, tym razem z numerkiem „09”. A w niej oczywiście to, co tygryski lubią najbardziej – pełna kontrola na klubem piłkarskim – w tym ustalanie wyjściowego składu, taktyka, treningi, mecze, podpisywanie kontraktów z zawodnikami, ulepszanie wizerunku klubu oraz stadionu. Dzień jak co dzień.

Zmianom w porównaniu z poprzednikami (miejmy nadzieję, iż na lepsze), uległ interfejs użytkownika, który teraz ma być bardzo intuicyjny i dostosowany do potrzeb i preferencji gracza. Przykładowo, zmiany zawodników podczas meczu czy też wcielenie „w życie” nowej strategii rozgrywania spotkania, będą dostępne przy jak najmniejszej ilości kliknięć myszą, natomiast informacje na temat drużyny czy jej poszczególnych graczy mogą być cały czas widoczne na ekranie. Ulepszenia dotknęły także m.in. generatora stadionów, oprawy dźwiękowej, jak również algorytmów sztucznej inteligencji.

Dla początkujących graczy przygotowano specjalną opcję – Assistant Manager. Dodatek ten analizuje mecz minuta po minucie, informując nas o kondycji zawodników, ich wydajności czy problemami z taktyką. Dzięki temu, w każdej chwili możemy zmienić założenia przedmeczowe i od razu modyfikacje te przenieść na murawę.

Do naszych obowiązków jako menadżera należeć będzie także dbanie o wysokie morale zawodników jak również dobrą atmosferę w zespole. Wysokie zarobki mogą w tym pomóc, jednak także urozmaicony trening bądź też zajęcia z trenerem (bądź trenerką) fitness spowodują, iż zawodnicy czuć będą się „jak u mamy”.

Jak na produkt Elektroników przystało, FIFA Manager 09 zawiera jeszcze więcej licencjonowanych lig niż jego poprzednicy. Do dyspozycji dostaniemy ponad 1500 klubów oraz 25000 zawodników, z czego 7000 ma wygląd swoich realnych odpowiedników.