Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 06 (PC)
OkładkaFIFA Manager 06 (PC)

FIFA Manager 06 PC

FIFA Manager 06 jest kontynuacją cyklu sportowych menedżerów, rozwijanego przez firmę EA Games.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Manager 06 Premiera PC

7października2005

pudełko PL

7października2005

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do FIFA Manager 06

FIFA 07

FIFA 11

Pro Evolution Soccer 6

FIFA Manager 06 to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego przez graczy managera piłkarskiego, przez wielu stawiana na równi z kultowym już Championship Managerem. W porównaniu z poprzednimi edycjami, tegoroczna odsłona doczekała się wielu usprawnień praktycznie we wszystkich dziedzinach rozgrywki. Niestety utracono element, który wielu fanów poczytywało za ogromny plus TCM - zabrakło bowiem możliwości przeniesienia stworzonej tu drużyny do „bratniego” produktu, FIFA 06.

Najbardziej zauważalne zmiany dotknęły oprawy wizualnej. System rozwijalnych menu, dzięki którym staramy się zapanować nad wszelkimi aspektami zarządzania drużyną pomiędzy kolejnymi spotkaniami jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Na boisku natomiast, zawodnicy prezentują się bardzo profesjonalnie i realistycznie, tak w kwestii rozgrywania meczu jak i animacji postaci. Nowinką, która powinna zainteresować miłośników wszelkiego rodzaju statystyk i podsumowań jest nowe narzędzie służące do złożonych analiz - Match Analysis Tool. Za każdym razem, gdy przerywamy mecz, możemy przenieść się z widoku 3D do widoku 2D i przeanalizować wszelkie możliwe warianty rozgrywanego właśnie spotkania oraz dotychczasową taktykę gry. Przykładowo, możemy sprawdzić celność naszych napastników czy procentową wielkość udanych podań konkretnego zawodnika.

System informacji otrzymywanych pomiędzy meczami został przedstawiony w formie zbliżonej do witryn sieciowych. Pojawiają się tam codzienne aktualności zawierające wiadomości o takich sprawach jak kontuzje zawodników, transfery, wyniki czy zwykłe plotki z boisk. Zaletą takiego sposobu prezentacji jest maksymalne jego uproszczenie, dzięki czemu każdy kto choć trochę orientuje się w nawigacji w Internecie nie ma problemu z dotarciem do konkretnych informacji. Pewnym zadośćuczynieniem za brak fuzji z FIFA jest możliwość dodawania do bazy danych zawodników stworzonych przez siebie zdjęć (oraz zmiany już istniejących). Oprócz zarządzania drużyną, negocjowania transferów i planowania taktyki gry, możemy także zaangażować się w inne zajęcia, takie jak ustalanie cen biletów czy decyzje o rozbudowie stadionu.

Zasadniczo FIFA Manager 06 przeznaczony jest dla rozgrywki jednoosobowej aczkolwiek możemy do zabawy zaprosić do 3 graczy. Niestety, możliwa jest gra tylko przy jednym komputerze, bowiem FM nie oferuje wsparcia ani dla LANu ani dla połączenia przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 409 głosów czytelników.

FIFA Manager 06 cena w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 06

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA Manager 06 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD