Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 06 (PC)

FIFA Manager 06 PC

FIFA Manager 06 jest kontynuacją cyklu sportowych menedżerów, rozwijanego przez firmę EA Games.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Manager 06 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7października2005

7października2005

pudełko PL

FIFA Manager 06 to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego przez graczy managera piłkarskiego, przez wielu stawiana na równi z kultowym już Championship Managerem. W porównaniu z poprzednimi edycjami, tegoroczna odsłona doczekała się wielu usprawnień praktycznie we wszystkich dziedzinach rozgrywki. Niestety utracono element, który wielu fanów poczytywało za ogromny plus TCM - zabrakło bowiem możliwości przeniesienia stworzonej tu drużyny do „bratniego” produktu, FIFA 06.

Najbardziej zauważalne zmiany dotknęły oprawy wizualnej. System rozwijalnych menu, dzięki którym staramy się zapanować nad wszelkimi aspektami zarządzania drużyną pomiędzy kolejnymi spotkaniami jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Na boisku natomiast, zawodnicy prezentują się bardzo profesjonalnie i realistycznie, tak w kwestii rozgrywania meczu jak i animacji postaci. Nowinką, która powinna zainteresować miłośników wszelkiego rodzaju statystyk i podsumowań jest nowe narzędzie służące do złożonych analiz - Match Analysis Tool. Za każdym razem, gdy przerywamy mecz, możemy przenieść się z widoku 3D do widoku 2D i przeanalizować wszelkie możliwe warianty rozgrywanego właśnie spotkania oraz dotychczasową taktykę gry. Przykładowo, możemy sprawdzić celność naszych napastników czy procentową wielkość udanych podań konkretnego zawodnika.

System informacji otrzymywanych pomiędzy meczami został przedstawiony w formie zbliżonej do witryn sieciowych. Pojawiają się tam codzienne aktualności zawierające wiadomości o takich sprawach jak kontuzje zawodników, transfery, wyniki czy zwykłe plotki z boisk. Zaletą takiego sposobu prezentacji jest maksymalne jego uproszczenie, dzięki czemu każdy kto choć trochę orientuje się w nawigacji w Internecie nie ma problemu z dotarciem do konkretnych informacji. Pewnym zadośćuczynieniem za brak fuzji z FIFA jest możliwość dodawania do bazy danych zawodników stworzonych przez siebie zdjęć (oraz zmiany już istniejących). Oprócz zarządzania drużyną, negocjowania transferów i planowania taktyki gry, możemy także zaangażować się w inne zajęcia, takie jak ustalanie cen biletów czy decyzje o rozbudowie stadionu.

Zasadniczo FIFA Manager 06 przeznaczony jest dla rozgrywki jednoosobowej aczkolwiek możemy do zabawy zaprosić do 3 graczy. Niestety, możliwa jest gra tylko przy jednym komputerze, bowiem FM nie oferuje wsparcia ani dla LANu ani dla połączenia przez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 402 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Gry podobne do FIFA Manager 06

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 06

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Manager 06

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 1.5 GB HDD

FIFA Manager 08 już jesienią, także po polsku!
FIFA Manager 08 już jesienią, także po polsku!

wiadomość5 lipca 2007

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez koncern Electronic Arts, współpracujące z nim kolońskie studio Bright Future pracuje już nad kolejną odsłoną serii FIFA Manager. Pozycja nosząca w tytule numerek 08 ukaże się na europejskim rynku jesienią. Produkt zostanie wydany w sześciu wersjach językowych, w tym również po polsku.

Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07
Śledź postępy w pracach nad FIFA Manager 07

wiadomość8 czerwca 2006

Wydana w ubiegłym roku gra FIFA Manager 06 spotkała się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza na rynku brytyjskim, gdzie programy tego typu są niezwykle popularne. Wszystkich fanów „menadżerów” wydawanych przez koncern Electronic Arts z pewnością ucieszy informacja, że od kilku miesięcy trwają zaawansowane prace nad kontynuacją tego cyklu.

Poradnik: FIFA Manager 06

wiadomość16 listopada 2005

Poradnik do gry FIFA Manager 06 zawiera wiele cennych informacji odnośnie zarządzania drużyną od strony marketingowej jak i taktyczno-szkoleniowej. Został on podzielony na rozdziały, aby przejrzyście wyjaśnić wszelkie niuanse rządzące rozgrywką.

Demo FIFA Manager 06 już dostępne
Demo FIFA Manager 06 już dostępne

wiadomość8 września 2005

Zaledwie sześć dni temu informowaliśmy Was o zmianie tytułu najnowszego managera piłkarskiego koncernu Electronic Arts z Total Club Manager 2006 na FIFA Manager 06. A już dziś dla wszystkich oczekujących na premierę tej produkcji mamy kolejną wiadomość. Aktualnie jest już dostępne jej PeCetowe demo.

Total Club Manager 06 - zmiana nazwy
Total Club Manager 06 - zmiana nazwy

wiadomość2 września 2005

Koncern Electronic Arts postanowił zmienić tytuł swojego najnowszego managera piłkarskiego, który dotychczas znany był jako Total Club Manager 2006. Od wczoraj program nosi nazwę FIFA Manager 06. Tym samym autorzy gry powrócili do tradycji swojego pierwszego produktu tego typu, który ukazał się w 1997 roku a zatytułowany był FIFA Soccer Manager.