Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 10:18

autor: Sarge

Kontrowersje wokół jednorazowej aktywacji gry Football Manager 2012 przez Steam

Firma SEGA niecałe dwa tygodnie temu zapowiedziała, że gra Football Manager 2012 będzie wymagała jednorazowej aktywacji przez platformę Steam. Decyzja wywołała duże kontrowersje wśród graczy, wydawca postanowił zatem wyjaśnić powody takiego posunięcia.

Spore poruszenie wywołała niedawna decyzja firmy SEGA o konieczności aktywowania gry Football Manager 2012 przez platformę Steam. Wydawca wyjaśnia przyczyny podjęcia takiej decyzji.

Nadchodząca produkcja studia Sports Interactive będzie potrzebowała jednorazowej aktywacji przez Steam. Kiedy to zrobimy, zagramy także w trybie offline, bez konieczności stałego połączenia z Internetem. Mimo wszystko, wywołało to duże oburzenie wśród graczy – stosowny wątek na oficjalnym forum liczy ok. 4000 postów.

Kontrowersje wokół jednorazowej aktywacji gry Football Manager 2012 przez Steam - ilustracja #1

Nietrudno się domyśleć, że firma SEGA tłumaczy swoją decyzję chęcią przeciwdziałania piractwu. Zdaniem jej przedstawicieli, gdyby choć 25% osób zazwyczaj zaopatrujących się w pirackie kopie gry, tym razem zdecydowało się na zakup oryginalnej wersji, sprzedaż wzrosłaby przynajmniej dwukrotnie.

Wydawca nie uważa, by jednorazowa aktywacja była wielką przeszkodą, gdyż po jej dokonaniu zabawa nie będzie się różnić od tego, z czym gracze mieli do czynienia do tej pory. Zwraca się również uwagę na to, że współpraca ze Steamem pozwoli na implementację osiągnięć, automatycznych aktualizacji i innych udogodnień.

Football Manager 2012 trafi do europejskich sklepów 21 października w wersji na PC. Jest to kolejna odsłona najpopularniejszego menedżera piłkarskiego, która zdaniem twórców wprowadza ponad 800 usprawnień w stosunku do poprzedniczki. O części z nich możecie przeczytać we wcześniejszej wiadomości.