Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 10:52

autor: Marek "DogGhost" Oramus

City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo

Gra MMO City of Heroes zmieniła model płatności na stanowiący połączenie darmowej rozgrywki z możliwością uzyskania specjalnych korzyści dla osób kontynuujących opłacanie abonamentu.

Zgodnie z czerwcową zapowiedzią firmy NCsoft, gra MMO City of Heroes zmieniła model biznesowy na free-to-play. Wszyscy miłośnicy komiksowych superbohaterów, którzy nie chcą ponosić dużych wydatków związanych z koniecznością płacenia miesięcznego abonamentu, mogą już bez przeszkód rozpocząć zabawę wcielając się w obrońców sprawiedliwości lub złoczyńców w fikcyjnym mieście Paragon.

City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo - ilustracja #1

Od tego momentu nazwa produkcji zmieniła się na City of Heroes Freedom. Na oficjalnej stronie gry zamieszczono dokładne zestawienie funkcji, jakie zostaną udostępnione dla posiadaczy kont: darmowych, premium oraz VIP. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się ponieść dodatkowe koszty, każde z nich umożliwia awans postaci do 50 poziomu doświadczenia.

Bezpłatne konto wiąże się z szeregiem ograniczeń: tylko dwoma slotami postaci, ośmioma archetypami (klasami) bohaterów, brakiem dostępu do systemu Incarnate (obejmującego m.in. instancje dla wysoko poziomowych postaci oraz nowe umiejętności), zablokowaniem niektórych form komunikacji w grze (np. brak skrzynki pocztowej, zakaz pisania na forum) i innymi.

Dotychczasowi gracze oraz wszyscy, którzy zakupią za prawdziwe pieniądze tzw. punkty Paragonu, otrzymają konto o statusie premium. Jest ono bardzo podobne do darmowego. Główna różnica to dostęp do odblokowanej wcześniej przez użytkownika zawartości.

Oczywiście najwięcej atrakcji przewidziano dla osób opłacających abonament. Oprócz zniesienia wymienionych ograniczeń, mogą one także grać na specjalnie w tym celu przygotowanym serwerze o nazwie Exalted (ang. wywyższony). Konto VIP zasilane jest co miesiąc 400 punktami Paragonu, które można wydać w dostępnym w grze sklepie. Dotychczasowy program lojalnościowy Veteran Rewards zastąpiono nowym, Paragon Rewards. Więcej na jego temat możecie poczytać tutaj.

Zmianie modelu na free-to-play towarzyszy również premiera aktualizacji o nazwie Convergence. Obejmuje ona dodatkowy obszar First Ward, dużego potwora Seed of Hamidon, próbę wcielenia The Underground, nowe misje, moce oraz kostiumy.