Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka Amy (PS3)

Amy

Nowa produkcja autorstwa jednego z twórców kultowego Flashbacka. Wcielamy się w niej w Lanę, która musi opiekować się bezbronną dziewczynką Amy i uciec z coraz bardziej zagrożonego przez wirus Silver City.

Zręcznościowe | survival horror | zombie | indie

Okładka Amy (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC

11sty2012

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amy to nowa gra Paula Cuisseta – jednego z twórców legendarnej produkcji przygodowo-zręcznościowej Flashback: The Quest For Indentity. Tytuł jest dystrybuowany jedynie drogą cyfrową i został stworzony przez francuskie studio VectorCell, opowiadając intrygującą historię o świecie opanowanym przez niezwykle groźny wirus. Produkcja jest zatem przedstawicielem gatunku survival horrorów, gdzie twórcy bazują na elemencie strachu i nastroju grozy.

Akcja gry rozgrywa się w grudniu 2034 roku, kiedy Ziemię w końcu dopadły skutki globalnego ocieplenia. Podczas gdy jej mieszkańcy borykają się z licznymi chorobami zakaźnymi i groźnymi kataklizmami, w małe amerykańskie miasteczko Silver City uderza kometa. W tym miejscu poznajemy główną bohaterkę Lanę, która po przebudzeniu zastaje wokół siebie prawdziwie tragiczny obraz zrujnowanej kolizją okolicy. Sprawa komplikuje się tym bardziej, że wszyscy ludzie zaczynają przemieniać się w zmutowane kreatury, co może mieć związek z rozprzestrzeniającym się wirusem. Lana także została nim zarażona, lecz pośród ogólnego zamętu spotkała małą dziewczynkę o imieniu Amy, która jest całkowicie odporna na skażenie. Co więcej jej bliskość zdaje się powstrzymywać działanie wirusa również u Lany.

Opieka nad dziewczynką ogrywa więc kluczową rolę w zabawie. W jej trakcie dokonujemy też istotnych wyborów wpływających na losy tej dwójki. Na drodze Lany i Amy stają zainfekowani ludzie, mutanty oraz Siły Specjalne, w związku z czym walka o przetrwanie wymaga przemyślanej współpracy. Pod tym względem rozgrywka trochę przypomina grę Ico – między obiema bohaterkami czuje się emocjonalną więź, a na dorosłą kobietę spada odpowiedzialność opiekowania się dziewczynką. W związku z tym Lana może prowadzić Amy za rękę w różne miejsca, a gdy sytuacja tego wymaga, wysyła ją w punkt docelowy, by ta np. wcisnęła przycisk, do którego Lana nie jest w stanie się dostać. W kryzysowych sytuacjach obie mogą schować się w szafie, by przeczekać atak szczególnie groźnego przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Amy

18+

Wymagania sprzętowe Amy

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Horror Amy zadebiutuje w przyszłym tygodniu
Horror Amy zadebiutuje w przyszłym tygodniu

wiadomość7 stycznia 2012

Firma Lexis Numerique poinformowała, że gra Amy pojawi się na PlayStation Network i Xbox Live Arcade 11 stycznia 2012 roku. Tytuł należy do gatunku survival horror i został wyprodukowany przez osoby odpowiedzialne za kultową produkcję Flashback: The Quest For Indentity.

Amy - zobacz mechanikę interakcji między bohaterkami
Amy - zobacz mechanikę interakcji między bohaterkami

wiadomość6 listopada 2011

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano materiał video z gry Amy. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądała mechanika interakcji między dwoma głównymi bohaterkami najnowszego projektu twórcy Flashbacka.

Amy - nowe materiały filmowe prezentujące animację i mimikę postaci

wiadomość5 września 2011

Opublikowano nowe materiały z nadchodzącej produkcji z gatunku survival horror pod tytułem Amy. Twórcy chcą, aby w ich grze kluczową rolę w budowaniu atmosfery odgrywały gesty oraz mimika postaci.

Amy - elementy w stylu ICO w nowej grze twórcy Flashback

wiadomość10 czerwca 2011

Poznaliśmy kolejne informacje o Amy, czyli nowej grze Paula Cuisset, współtwórcy klasycznego Flashbacka. W produkcji wcielimy sie w kobietę, która przetrwała uderzenie komety i musi opiekować się małą dziewczynką. Jednym z elementów rozgrywki będzie trzymanie dziecka za rękę i prowadzenie przez zrujnowane tereny, opanowane przez krwiożercze zombie i potwory.

Zapowiedziano Amy - nową grę twórcy Flashbacka

wiadomość1 marca 2011

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają wydaną kilkanaście lat temu grę przygodowo-zręcznościową Flashback: The Quest For Identity, wyprodukowaną przez autorów Another World. Wspominamy o tym dlatego, bo jeden z jej twórców – Paul Cuisset – właśnie zapowiedział swój nowy projekt.

PS3
X360
PC