Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCPS3
Okładka Amy (PS3)
OkładkaAmy (PS3)

Amy

Nowa produkcja autorstwa jednego z twórców kultowego Flashbacka. Wcielamy się w niej w Lanę, która musi opiekować się bezbronną dziewczynką Amy i uciec z coraz bardziej zagrożonego przez wirus Silver City.

Zręcznościowe | survival horror | zombie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amy Premiera

anulowana

PC

11sty2012

X360 PS3

Amy to nowa gra Paula Cuisseta – jednego z twórców legendarnej produkcji przygodowo-zręcznościowej Flashback: The Quest For Indentity. Tytuł jest dystrybuowany jedynie drogą cyfrową i został stworzony przez francuskie studio VectorCell, opowiadając intrygującą historię o świecie opanowanym przez niezwykle groźny wirus. Produkcja jest zatem przedstawicielem gatunku survival horrorów, gdzie twórcy bazują na elemencie strachu i nastroju grozy.

Akcja gry rozgrywa się w grudniu 2034 roku, kiedy Ziemię w końcu dopadły skutki globalnego ocieplenia. Podczas gdy jej mieszkańcy borykają się z licznymi chorobami zakaźnymi i groźnymi kataklizmami, w małe amerykańskie miasteczko Silver City uderza kometa. W tym miejscu poznajemy główną bohaterkę Lanę, która po przebudzeniu zastaje wokół siebie prawdziwie tragiczny obraz zrujnowanej kolizją okolicy. Sprawa komplikuje się tym bardziej, że wszyscy ludzie zaczynają przemieniać się w zmutowane kreatury, co może mieć związek z rozprzestrzeniającym się wirusem. Lana także została nim zarażona, lecz pośród ogólnego zamętu spotkała małą dziewczynkę o imieniu Amy, która jest całkowicie odporna na skażenie. Co więcej jej bliskość zdaje się powstrzymywać działanie wirusa również u Lany.

Opieka nad dziewczynką ogrywa więc kluczową rolę w zabawie. W jej trakcie dokonujemy też istotnych wyborów wpływających na losy tej dwójki. Na drodze Lany i Amy stają zainfekowani ludzie, mutanty oraz Siły Specjalne, w związku z czym walka o przetrwanie wymaga przemyślanej współpracy. Pod tym względem rozgrywka trochę przypomina grę Ico – między obiema bohaterkami czuje się emocjonalną więź, a na dorosłą kobietę spada odpowiedzialność opiekowania się dziewczynką. W związku z tym Lana może prowadzić Amy za rękę w różne miejsca, a gdy sytuacja tego wymaga, wysyła ją w punkt docelowy, by ta np. wcisnęła przycisk, do którego Lana nie jest w stanie się dostać. W kryzysowych sytuacjach obie mogą schować się w szafie, by przeczekać atak szczególnie groźnego przeciwnika.

Ostatnia modyfikacja 11 stycznia 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,6 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Amy: 18+

Amy Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360
PC