Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2012, 08:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Horror Amy zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Firma Lexis Numerique poinformowała, że gra Amy pojawi się na PlayStation Network i Xbox Live Arcade 11 stycznia 2012 roku. Tytuł należy do gatunku survival horror i został wyprodukowany przez osoby odpowiedzialne za kultową produkcję Flashback: The Quest For Indentity.

Amy, czyli najnowsza gra Paula Cuisseta (jednego z twórców kultowego Flashback: The Quest For Indentity) zadebiutuje na Playstation Network i Xbox Live Arcade 11 stycznia. Wydawcy survival horroru szykują też wersję na PC, jednak ukaże się ona nieco później.

Konsolowa edycja Amy będzie kosztować odpowiednio 9,99 euro (około 45 złotych) na PlayStation Network oraz 800 punktów Microsoftu. Warto zaznaczyć, że posiadacze Xboksa 360 będą mogli sprawdzić najnowsze dzieło Paula Cuisseta dzięki umowie, którą wydawca gry podpisał z firmą Namco Bandai Partners. Początkowo bowiem Amy miało być tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 3.

Horror Amy zadebiutuje w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

W sprawie wersji pecetowej wciąż nie wiemy zbyt wiele. Jedyne informacje, które posiadamy pochodzą z oficjalnej facebookowej strony Amy. Czytamy tam, że edycja na komputery osobiste pojawi się z pewnym opóźnieniem. Produkcja studia Vector Cell najprawdopodobniej będzie dystrybuowana za pośrednictwem serwisu Steam.

Amy to tytuł z gatunku survival horror. Graczom przyjdzie pokierować w nim losami Lany, która musi opiekować się bezbronną Amy i uciec z coraz bardziej zagrożonego przez wirus Silver City. Produkcja zastosuje mechanikę trzymania się za ręce (podobną do tej zastosowanej w grze ICO), a opieka nad małą dziewczyną ogrywać będzie kluczową rolę w zabawie.