Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2012, 09:35

autor: Kono

Bardzo dobre wyniki platformy Steam w 2011 roku. Siedem lat nieustannego wzrostu

Firma Valve postanowiła pochwalić się wynikami uzyskanymi przez serwis Steam w 2011 roku. Najpopularniejsza platforma dystrybucji cyfrowej po raz siódmy z rzędu zanotowała ponad 100% wzrost sprzedaży gier w porównaniu do roku poprzedniego.

Firma Valve opublikowała garść interesujących statystyk dotyczących serwisu Steam. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że najpopularniejsza platforma dystrybucji cyfrowej po raz siódmy z rzędu zanotowała ponad 100% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego.

Serwis Steam oferuje aktualnie ponad 1800 gier i może poszczycić się 40 milionami kont. Jeśli ktoś chciałby pobrać wszystkie dostępne dane, to musiałby się liczyć z przygotowaniem 780 petabajtów miejsca na dyskach twardych (1 petabajt to 1000 terabajtów). Dowiedzieliśmy się również, że w 2011 roku zarejestrowano ponad 14,5 miliona gier wykorzystujących Steamworks, odnotowując w tej kwestii przyrost rzędu 67% w porównaniu z rokiem 2010.

Bardzo dobre wyniki platformy Steam w 2011 roku. Siedem lat nieustannego wzrostu - ilustracja #1

Steam i Steamworks nieustannie ewoluują starając się nadążyć za oczekiwaniami klientów i deweloperów, którzy chcą nowych usług i zawartości” – powiedział Gabe Newell, szef firmy Valve. Dodał również, że wsparcie dla gier free to play zaowocowało pojawieniem się 18 tytułów tego typu w ofercie serwisu. Według zapowiedzi, rok 2012 będzie kontynuować ten trend.

Przyszłość serwisu Steam również zapowiada się interesująco. Specjaliści z firmy Valve szykują wprowadzenie trybu Big Picture UI. Zapewni on wsparcie dla użytkowników, którzy chcą uruchomić Steama na dużych ekranach lub w kilku pokojach w jednym domu.

Firma Valve z pewnością może zaliczyć 2011 rok do udanych. Zarówno powyższe statystyki, jak i niedawna informacja o tym, że Steam odnotował liczbę ponad 5 milionów jednocześnie zalogowanych graczy, świadczą o bardzo dobrej kondycji największego serwisu dystrybucji cyfrowej.