Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 stycznia 2012, 11:45

autor: Sarge

Nowy rekord platformy Steam - ponad 5 milionów jednocześnie zalogowanych graczy

Serwis Steam bije kolejne rekordy. 2 stycznia bieżącego roku zalogowało się w nim jednocześnie ponad 5 milionów użytkowników, co jest najlepszym osiągnięciem tego typu w historii usługi firmy Valve.

Firma Valve ma powody do zadowolenia. Przedwczoraj w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam jednocześnie zalogowała się rekordowa liczba ponad pięciu milionów użytkowników.

W szczytowym momencie 2 stycznia 2012 roku w usłudze pojawiło się dokładnie 5 012 473 graczy, co jest dotychczasowym rekordem na Steamie. Z pewnością miało to związek m.in. z kończącą się świąteczną wyprzedażą. Ostatniego dnia wszyscy spóźnialscy mogli zakupić najpopularniejsze tytuły w obniżonych cenach.

Nowy rekord platformy Steam - ponad 5 milionów jednocześnie zalogowanych graczy - ilustracja #1

Dokładne statystyki z ostatnich 48 godzin pokazują, że także wczoraj Steam przyciągnął potężne grono 4,7 milionów użytkowników. Nadal widoczna jest ogromna popularność gry The Elder Scrolls V: Skyrim, w którą wciąż pogrywa największa liczba osób jednocześnie. Swego czasu produkcja studia Bethesda Softworks ustanowiła rekord pod tym względem.

Powyższe statystyki pokazują, że pozycja Steama wśród serwisów dystrybucji cyfrowej wydaje się być w najbliższym czasie niezagrożona. Niestety, nie znamy dokładnych danych tego typu dotyczących takich usług jak Origin czy Good Old Games. Nie ulega jednak wątpliwości, że to platforma firmy Valve cieszy się największą popularnością.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.