Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon (NDS)

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon NDS

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon to odłam bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi.

RPG | fantasy | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

2lipca2007

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon to odłam bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. Przygotowując niniejszą pozycję developerzy postanowili wprowadzić do niej wiele nowych elementów, niewystępujących we wcześniejszych tytułach spod znaku Harvest Moon.

Zabawa rozpoczyna się od poznania głównego bohatera, który niespodziewanie budzi się w nieznanym mu miejscu. Okazuje się, że protagonista stracił pamięć i trafił do niezbyt przyjaznej mu wioski. Jedyną osobą pozytywnie do niego nastawioną jest piękna dziewczyna, pomagająca mu rozpocząć życie farmera. Od tej chwili sterowana postać zaczyna uprawiać ziemię, hodować zwierzęta i pielęgnować warzywa. W związku z tym bohater musi poszerzyć zakres swoich umiejętności o dojenie krów, strzyżenie owiec, zbieranie owoców, łowienie ryb czy inne czynności, związane z prowadzeniem gospodarstwa. Poszczególne zdolności, w tym również te z zakresu magii, zdobywa się i rozwija poprzez posługiwanie się posiadanymi narzędziami.

W zabawie pojawiają się również elementy walki z potworami – z jednej strony dla egzystencji protagonisty niezbędne okazuje się eliminowanie wrogich mu kreatur, z drugiej natomiast chcąc, aby farma dobrze prosperowała, należy żyć z pewnymi z nich w przyjaźni. Poszczególne stwory odznaczają się odmiennymi zdolnościami, mogącymi okazać się przydatnymi w prowadzeniu gospodarstwa.

Dla całej rozgrywki nie bez znaczenia okazuje się też pomoc udzielona sąsiadom, nawiązywanie przyjaznych stosunków z mieszkańcami okolicy i prowadzenie aktywnego życia towarzyskiego (np. udział w wiejskich festynach). Ponadto pojawiają się wątki miłosne – poszczególne postaci zakochują się w sobie, a nawet stają na ślubnym kobiercu. W miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy, bohater zaczyna przypominać sobie zdarzenia z przeszłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

Klasyfikacja PEGI Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 czerwca 2008)

wiadomość25 czerwca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: ruszyła otwarta beta Fallen Empire, 3D Realm brakuje pracowników, Ubisoft otwiera nowe studio, włamywacze na Wii, zapowiedź łatki do Burnouta, jak stworzyć własną wytwórnię muzyczną, Sonic prawie pełnoletni i inne. Zapraszamy do lektury.