Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2015, 11:21

autor: Góral

Planetary Annihilation: Titans zadebiutowało na PC

Wczoraj w sklepie Steam zadebiutowała rozszerzona wersja Planetary Annihilation - czy też samodzielny dodatek, jak nazywają Titans sami twórcy. Tytuł zawiera wszystko to, co znajduje się w podstawowej edycji gry, plus nowe jednostki, planety i nie tylko.

Wydane w 2014 roku Planetary Annihilation doczekało się wydania rozszerzonego nazwanego Planetary Annihilation: Titans. Tytuł obecnie jest dostępny w sklepie Steam w cenie 36,99 euro (około 154 zł) i niestety w tym momencie nie wiemy, czy któryś z rodzimych dystrybutorów zamierza go rozprowadzać w naszym kraju, tak jak ma to miejsce z podstawową wersją. Na szczęście, jeżeli posiadacie zeszłoroczny tytuł, to nowe wydanie możecie nabyć z 66% zniżką, a osoby, które wsparły swego czasu PA na Kickstarterze dostali je za darmo. Jednocześnie studio Uber Entertainment poinformowało, że zamierza w dalszym ciągu wspierać starą edycję.

Planetary Annihilation: Titans oferuje całą zawartość z „podstawki” oraz szereg nowych elementów. Twórcy zatroszczyli się przede wszystkim o 21 kolejnych jednostek, z czego 5 to potężni przedstawiciele klasy Titan. Ponadto pojawiły się nowe planety z wielopoziomowym terenem, które dostępne są zarówno w singlu, jak i w multiplayerze. Wszystko to uzupełnia tryb Bounty oraz ulepszony samouczek.

Główną atrakcją Planetary Annihilation: Titans są potężne jednostki klasy Titan. - Planetary Annihilation: Titans - rozszerzona wersja kosmicznej strategii zadebiutowała na PC-tach - wiadomość - 2015-08-19
Główną atrakcją Planetary Annihilation: Titans są potężne jednostki klasy Titan.

Co ciekawe, Planetary Annihilation: Titans posiada nieco inne wymagania sprzętowe, niż te, które widnieją przy starej edycji. W minimalnych ustawieniach (tryb offline) poprzednia wersja obsługuje system operacyjny Windows Vista, a nowa już nie (od Windowsa 7 wzwyż). Z kolei w zalecanej konfiguracji potrzeba:

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Quad Core;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c, OpenGL 3.2+ oraz 1 GB GPU RAM;
  • Pamięć: 12 GB RAM (w starej wersji 8 GB);
  • Twardy dysk: 7 GB wolnego miejsca (w starej wersji 2 GB);
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7.
W Planetary Annihilation starcia toczą się na wielką skalę. - Planetary Annihilation: Titans - rozszerzona wersja kosmicznej strategii zadebiutowała na PC-tach - wiadomość - 2015-08-19
W Planetary Annihilation starcia toczą się na wielką skalę.

Planetary Annihilation to kosmiczna strategia stworzona przez studio Uber Entertainment. Tytuł ukazał się we wrześniu 2014 roku na komputerach osobistych i pozwala brać udział w potyczkach odbywających się na wielką skalę. Gra została sfinansowana w serwisie Kickstarter w 2012 roku, gdzie twórcom udało się zebrać ponad 2 miliony dolarów.