Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planetary Annihilation: Titans (PC)
OkładkaPlanetary Annihilation: Titans (PC)

Planetary Annihilation: Titans PC

Rozszerzona edycja gry Planetary Annihilation, stworzona przez studio Uber Entertainment.

Strategiczne | science fiction | RTS | crowdfunding

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Planetary Annihilation: Titans Premiera PC

18sierpnia2015

Steam

18sierpnia2015

producent: Uber Entertainment wydawca: Uber Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Planetary Annihilation: Titans

Command & Conquer: Red Alert

Total Annihilation

Supreme Commander

Planetary Annihilation: Titans to rozszerzona edycja sfinansowanej w 2012 roku na Kickstarterze gry strategicznej Planetary Annihilation. Za produkcję odpowiada zespół Uber Entertainment, który ma na swoim koncie gry Monday Night Combat i Super Monday Night Combat. Titans oferuje całą zawartość znaną z „podstawki” oraz szereg nowych elementów. Twórcy zatroszczyli się przede wszystkim o 21 kolejnych jednostek, z czego 5 to potężni przedstawiciele klasy Titan. Ponadto pojawiły się nowe planety z wielopoziomowym terenem, które dostępne są zarówno w singlu, jak i w multiplayerze. Wszystko to uzupełnia tryb Bounty, ulepszony samouczek oraz zmieniony balans.

Produkcja sprzedawana jest w pełnej cenie, jednak osoby, które wsparły swego czasu Planetary Annihilation na Kickstarterze dostały Titans za darmo. Natomiast gracze posiadający „podstawkę” (musieli ją zakupić przed 18 sierpnia 2015 roku) w swojej bibliotece steamowej tytuł mogą nabyć z 66% zniżką.

Mechanika

Podstawowe założenia Planetary Annihilation: Titans oparte są na legendarnej strategii czasu rzeczywistego - Total Annihilation. Teatr działań obejmuje więc nie tylko wybrany skrawek terenu, ale całe układy planetarne, na których rozgrywane są wielkie bitwy. Podczas zabawy można przyjąć taktykę mozolnego zdobywania kolejnych połaci terenu przy pomocy broni konwencjonalnej, lub wcielić się w niszczyciela planet, który posyła przelatujące meteoryty wprost na przeciwnika.

Bardzo ważnym czynnikiem gry jest ekonomia. Zakładamy bazy i wydobywamy surowce, dzięki którym konstruujemy kolejne budynki, np. produkujące nowe jednostki. Te wysyłamy do walki albo do obrony już zdobytych miejsc. Twórcy z Uber Entertainment postanowili oddać w ręce grających osób bardzo prosty interfejs. Dzięki niemu, w przyjemny sposób nadzorujemy nasze wszystkie działania w jednym miejscu, mając jednocześnie wgląd na sytuację w innych rejonach.

Tryby gry

Zabawa w Planetary Annihilation: Titans odbywa się w kilku trybach, z których większość została stworzona do multiplayera (do 40 osób). Istnieje jednak możliwość toczenia starć ze sztuczną inteligencją (skirmish) oraz rozgrywania kampanii Galactic War. Co ciekawe w ostatnim przypadku przy każdym podejściu galaktyka generowana jest w losowy sposób, w związku z czym można się nią bawić właściwie w nieskończoność.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Planetary Annihilation: Titans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Planetary Annihilation: Titans Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core 3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7 64-bit