Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2014, 13:10

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Planetary Annihilation, Kingdom Hearts III) 7/10/14

Dziś piszemy m.in. o procesie tworzenia wirtualnej katedry Notre Dame w Assassin’s Creed: Unity, serwerach offline w grze Planetary Annihilation oraz postępach w pracach nad Kingdom Hearts III. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 8.10):

 1. Prison Architect (wczesny dostęp) – obniżka 66% – 6,79 euro (ok. 28 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.10) – obniżka cen 94 tytułów, WWW

Assassin’s Creed: Unity

Katedra Notre Dame w Assassin’s Creed: Unity to największa i najbardziej szczegółowo odwzorowana budowla w historii serii

Jak donosi serwis Destructoid, niesamowicie złożony model katedry Notre Dame w grze Assassin’s Creed: Unity to dzieło jednej osoby – projektantki Caroline Miousse. Ukończenie tego ogromnego projektu zajęło jej aż dwa lata. Słynna katedra została odwzorowana w grze w skali 1:1 tak wiernie, jak to tylko było możliwe. Oczywiście, pewne kompromisy były konieczne – jak choćby zaimplementowanie „ścieżek”, po których mógłby poruszać się bohater gry. Co ciekawe, artystka odwiedziła prawdziwą katedrę Notre Dame dopiero po zakończeniu prac. W międzyczasie bazowała na fotografiach, nagraniach i pomocy historyka.

Planetary Annihilation

W najbliższy czwartek, 9 października, Planetary Annihilation otrzyma łatkę umożliwiającą zabawę offline. Fani kosmicznej strategii od studia Uber Entertainment będą mogli wziąć udział w Galaktycznej Wojnie bez konieczności łączenia się z Internetem, samemu, bądź ze znajomymi po LAN-ie. W przyszłości twórcy planują także umożliwić stawianie własnych serwerów online.

Epic Mickey 2: The Power of Two

Gry Disneya trafiły na Steama - Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Planetary Annihilation, Kingdom Hearts III) 6/10/14 - wiadomość - 2014-10-07
Gry Disneya trafiły na Steama

Wczorajszego wieczora na Steamie udostępniono grę Epic Mickey 2: The Power of Two oraz 20 innych gier z katalogu firmy Disney Interactive. W śród nich znalazły się m.in. Pirates of the Caribbean: The Video Game, Pure, Split/Second, czy Tron Evolution. Pełną ich listę znajdziecie w tym miejscu. Z okazji steamowego debiutu, ceny wszystkich tych tytułów zostały obniżone o 10%.

Kingdom Hearts III

W wywiadzie dla serwisu Famitsu Tetsuya Nomura zdradził, że znajdujące się obecnie w produkcji Kingdom Hearts III przesiadło się niedawno na Unreal Engine 4. Mimo lekkiej czkawki związanej z koniecznością dostosowania tytułu do nowej technologii graficznej studia Epic Games, prace nad grą idą pomyślnie. Póki co jednak, data premiery nie jest znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Star Wars: The Old Republic - Shadow of Revan
 2. Assassin's Creed: Unity
 3. Project Spark
 4. Red Goddess: Inner World
 5. Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
 6. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
 7. Skylanders Trap Team
 8. Call of Duty: Advanced Warfare
 9. Obcy: Izolacja
 10. Next Car Game: Wreckfest

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Obcy: Izolacja zwiastun na premierę
 2. Star Wars: The Old Republic - Shadow of Revan trailer
 3. The Evil Within Fight for Life - zwiastun rozgrywki
 4. Project Spark zwiastun na premierę
 5. Assassin's Creed: Unity zwiastun fabularny (PL)
 6. War Thunder Zwycięstwo jest nasze
 7. Styx: Master of Shadows zwiastun na premierę