Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3X360
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution (PC)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

Kolejna z odsłon słynnego, zręcznościowego cyklu bijatyk Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm, opartego na motywach popularnej mangi Masashiego Kishimoto. Produkcja została opracowana przez studio CyberConnect2, rozwijające markę niemal od samego jej powstania.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | Naruto

Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution (PC)

data premiery gry:

11wrz2014

X360 PS3

16wrz2014

PC

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution to propozycja studia CyberConnect 2 oraz koncernu Namco Bandai adresowana przede wszystkim do fanów stworzonej przez Masashiego Kishimoto mangi. Ambicją deweloperów było wzbogacenie sprawdzonych rozwiązań w rozgrywce o zupełnie nowe elementy.

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach serii, w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution gracze mają okazję pokierować poczynaniami ulubionych bohaterów z uniwersum Naruto Shippuden i stanąć do widowiskowych pojedynków na arenach. Twórcy przygotowali ponad 100 grywalnych postaci, z których każda obdarzona została unikalnymi umiejętnościami. Ciekawostkę stanowi jeden z nowych herosów, zaprojektowany przez Kishimoto specjalnie na potrzeby gry.

Rozgrywka opiera się na serii dynamicznych pojedynków na ziemi lub w powietrzu. Mechanika walki bazuje na rozwiązaniach znanych m.in. z Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst. Zostały one jednak zmodyfikowane o kilka nowych elementów jak możliwość wyprowadzania ataków Combination Ultimate Jutsu, a także łączenia poszczególnych mocy w nowe techniki.

Deweloperzy ze studia CyberConnect2 pozostali wierni trójwymiarowej oprawie wizualnej w stylistyce manga. Uwagę zwracają przede wszystkim intensywna kolorystyka oraz widowiskowe efekty specjalne (wybuchy, rozbłyski itp.), jakie towarzyszą rozgrywce, a także liczne przerywniki filmowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 611 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 661 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 550 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution – czy to będzie rewolucja w serii?
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution – czy to będzie rewolucja w serii?

Przed premierą 4 czerwca 2014, 15:30

Udoskonalenie systemu walki stanie się faktem za sprawą kontrataków i możliwości przełamania obrony. Ten pierwszy zużyje odrobinę chakry (energii potrzebnej do korzystania z mocy), ale ogłuszy adwersarza i zablokuje przyzywanych ninja. Zaś sam guard break z odpowiednim wyczuciem czasu, za sprawą prostej kombinacji pozwoli przełamać obronę i ogłuszyć tak jak kontratak. Revolution ma być spin-offem względem serii, jeśli chodzi o mechanikę, więc urozmaicenia systemu niekoniecznie zabawią w serii na stałe. Pozostaje jeszcze obawa odnośnie do różnorodności postaci i zbalansowania, ale wierzę że studio CyberConnect2 nie będzie na siłę zapychać listy wojowników kopiami z delikatnie zmodyfikowanym jutsu i inną kreacją. W najgorszym wypadku, tak jak nieraz w serii, będziemy się trzymać sprawdzonej grupy kilkudziesięciu postaci podczas wspólnych starć na kanapie.

X360
PS3
PC