Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2014, 10:09

autor: Góral

Planetary Annihilation - kosmiczny RTS otrzymał tryb single player

Studio Uber Entertainment udostępniło nową aktualizację gry strategicznej Planetary Annihilation, która dodała do zabawy tryb single player Galactic War. Przy okazji usprawniono działanie sztucznej inteligencji, wprowadzono zmiany w interfejsie użytkownika oraz zatroszczono się o naprawę niektórych błędów.

Twórcy ze studia Uber Entertainment, pracujący obecnie nad grą Planetary Annihilation, udostępnili kilka dni temu aktualizację kosmicznej strategii czasu rzeczywistego, która dodała do zabawy tryb single player nazwany Galactic War. Opcja ta pozwala wcielić się w rolę dowódcy posiadającego dostęp do drzewka technologicznego. Podczas przygody zdobędziemy losowe wynalazki oraz perki usprawniające nasze zdolności bojowe i produkcyjne. Deweloper zaznaczył, że Galactic War zostało zaprojektowane w ten sposób, by można było się nim bawić wiele razy, przy czym każde podejście ma być inne od poprzedniego. Dodatkowo skala rozgrywki zmienia się w zależności od ilości generowanych proceduralnie systemów znajdujących się w galaktyce.

Planetary Annihilation umożliwia rozgrywkę na całych planetach. - Planetary Annihilation - kosmiczny RTS otrzymał tryb  single player - wiadomość - 2014-05-25
Planetary Annihilation umożliwia rozgrywkę na całych planetach.
Planetary Annihilation w skrócie:
  • Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego
  • Duchowy następca kultowej gry Total Annihilation
  • Produkcja dostępna obecnie w ramach wcześniejszego dostępu

Galactic War to nie jedyna nowość, która pojawiła się wraz z buildem 66516. Deweloper naprawił przy okazji rozmaite błędy oraz dodał nowe funkcje. Szczegółową rozpiskę wszystkich ulepszeń znajdziecie w tym miejscu, ale warto wspomnieć, że usprawnień doczekała się m.in. sztuczna inteligencja, interfejs użytkownika, oprawa graficzna oraz rozgrywka.

Przy okazji przypominam, że Planetary Annihilation cały czas znajduje się w produkcji. Grę można jednak zakupić w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam za 27,59 euro, czyli około 115 zł (cena promocyjna, która obowiązywać będzie do godziny 19:00 dzisiejszego dnia). Nieco taniej tytuł kupicie w tym miejscu (24,59 euro, czyli około 102 zł).

Planetary Annihilation to produkcja studia Uber Entertainment. Tytuł opiera się na dorobku legendarnej strategii czasu rzeczywistego Total Annihilation. Oznacza to, że zabawa odbywa się nie na niewielkim skrawku terenu, lecz na całych układach planetarnych. Gra została sfinansowana w serwisie Kickstarter w 2012 roku. Twórcom udało się zebrać ponad 2 mln dolarów na produkcję.