Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2017, 16:51

autor: Draug

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Watch Dogs 2, Farpoint, Bandai Namco) 19/4/2017

Dziś piszemy o oddaniu DLC Narco Road do Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands w ręce posiadaczy przepustki sezonowej, wypuszczeniu do Watch Dogs 2 dodatku No Compromise na PS4 i aktualizacji z nową zawartością, a także o złotym statusie gry Farpoint i rejestracji dwóch marek przez firmę Bandai Namco (Pac-Man Maker i Storm Wings). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ghost Recon: Wildlands – „prapremiera” DLC Narco Road

Zgodnie z zapowiedzią, Ubisoft wypuścił dodatek Narco Road do gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands – ale na razie tylko w ręce posiadaczy przepustki sezonowej. Reszta musi poczekać tydzień dłużej, do 25 kwietnia. Ale czy warto? Z wrażeń, którymi dzielą się nabywcy season passa na Steamie, wynika, że Narco Road to nieporozumienie – ponoć sprawia wrażenie, jakby do Ghost Recona chciano wpakować atrakcje rodem z GTA V czy Just Cause 3… i wyszło to źle. Miałki, nieciekawy scenariusz, linowe misje nastawione na jazdę samochodami (bodaj czy nie najsłabszy element rozgrywki), mały obszar do zwiedzenia, a do tego konieczność stworzenia nowej postaci, by wziąć udział w minikampanii – weterani Wildlands są zgodni, że Narco Road to policzek dla fanów i strzał w kolano Ubisoftu. Więcej na temat tego, o czym w ogóle traktuje DLC, powie Wam nasza wcześniejsza wiadomość i poniższy zwiastun premierowy:

Watch Dogs 2 – DLC No Compromise na PS4 i kwietniowa aktualizacja

Wzbogacenia o nową zawartość doczekała się też inna gra Ubisoftu. Po pierwsze, do Watch Dogs 2 w wersji na PlayStation 4 wypuszczono DLC No Compromise – ostatni większy dodatek przewidziany w przepustce sezonowej. Można go też kupić odrębnie w PlayStation Store za 42 zł. Głównym składnikiem add-onu jest minikampania fabularna, w której Marcus i przyjaciele mierzą się z rosyjską mafią, próbując ukrócić nielegalny biznes pornograficzny. Do tego dochodzą nowe wyzwania (wyścigi na czas z rankingami), bronie, pojazdy, stroje zapewniające specjalne zdolności itp. Na pozostałych platformach sprzętowych – PC i XOne – No Compromise pojawi się 18 maja.

Drugą porcję świeżej zawartości do Watch Dogs 2 – tym razem darmową i dostępną na każdym urządzeniu – przyniosła kwietniowa aktualizacja. Tutaj daniem głównym jest wieloosobowy tryb Showd0wn, pierwotnie przygotowywany z myślą o dodatku opisanym powyżej – polega on na 4-osobowych starciach w parach, toczonych na 15 zamkniętych arenach według trzech różnych zestawów reguł. Poza tym łatka zapewnia sieciowe wyścigi i stroje dla Marcusa, a także dodatkową broń – karabinek paintballowy. Wszystkie te nowości przedstawiono na poniższym zwiastunie:

Bandai Namco rejestruje marki Pac-Man Maker i Storm Wings

Czujni internauci zauważyli kolejne znaki towarowe rejestrowane przez firmę Bandai Namco – tym razem mowa o markach Storm Wings i Pac-Man Maker, które są obecnie rozpatrywane przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Jak zwykle, nie wiemy nic ponad to, że w przygotowaniu są produkty o takich nazwach – ale przynajmniej nazwa Pac-Man Maker daje do myślenia. Czyżby Bandai Namco szykowało twór podobny do Super Mario Maker od Nintendo – pozycję łączącą funkcje gry i rozbudowanego edytora poziomów?

Farpoint – strzelanka VR na PS4 osiągnęła złoty status

Zakończyły się prace nad grą Farpoint – obiecującą strzelanką w klimatach science-fiction, którą studio Impulse Gear tworzy z myślą o goglach PlayStation VR. Osiągnięcie statusu złotego oznacza, że premiera – przewidziana w Europie na 17 maja – jest już praktycznie przesądzona. Ogłoszeniu towarzyszył nowy zwiastun, przedstawiający założenia fabularne produkcji (widoczny poniżej). Warto jeszcze wspomnieć, że razem z Farpoint zadebiutuje nowy kontroler do PS VR – Aim Controller.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych
 2. TumbleSeed
 3. Ultimate Epic Battle Simulator
 4. Games of Glory
 5. Street Fighter V
 6. Voodoo Vince Remastered
 7. Titanfall 2
 8. Starpoint Gemini Warlords
 9. Watch Dogs 2
 10. The Disney Afternoon Collection
 11. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind
 12. The Escapists 2
 13. ATV Renegades
 14. Halo Wars: The Definitive Edition
 15. Heroes of the Storm
 16. The Final Station
 17. Nier: Automata
 18. Final Fantasy XII: The Zodiac Age
 19. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands - Narco Road
 20. Star Wars: Battlefront II
 21. Yakuza Kiwami

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Watch Dogs 2 – DLC No Compromise i kwietniowa aktualizacja
 2. Ultra Street Fighter II: The Final Challengers – zwiastun #2
 3. Titanfall 2 – A Glitch in the Frontier
 4. The Silver Case – zwiastun na premierę wersji na PS4
 5. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind – Warden
 6. The Disney Afternoon Collection – zwiastun fabularny
 7. Syberia 3 – zwiastun na premierę
 8. Shiness: The Lightning Kingdom – zwiastun na premierę
 9. Reservoir Dogs: Bloody Days – zwiastun #2
 10. Persona 5 – nagrody
 11. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - Narco Road – zwiastun na premierę (PL)
 12. Farpoint – zwiastun fabularny
 13. Detached – zwiastun fabularny
 14. Wonder Boy: The Dragon's Trap – zwiastun na premierę
 15. Star Wars: Battlefront II – trailer #1 (PL)
 16. Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series – zwiastun na premierę
 17. Syberia 3 – Anna Dereszowska: o pracy przy dubbingowaniu gier (PL)