Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Pac-Man Maker (iOS)

Pac-Man Maker

Aplikacja umożliwiająca konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | platformówki | 2D | społecznościowe

Okładka Pac-Man Maker (iOS)

data premiery gry:

anulowana

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

PAC-MAN Maker to specjalna odsłona kultowej marki, będąca tak naprawdę edytorem pac-manowych poziomów stworzonym z myślą o największych fanach żółtego bohatera. Aplikację opracował europejski oddział firmy Bandai Namco Entertainment we współpracy ze studiem Pixowl, znanym m.in. z The Sandbox Evolution. Jest ona rozprowadzana pod postacią darmowego dema, które w każdej chwili można rozbudować do płatnej pełnej wersji.

Mechanika

Zabawa w PAC-MAN Maker sprowadza się do konstruowania pac-manowych labiryntów – zarówno małych i niespecjalnie skomplikowanych, jak i ogromnych, o najróżniejszych kształtach. Do dyspozycji gracza oddano wszystkie klasyczne elementy składowe plansz (m.in. power-upy, czyli tzw. Pellets, premie punktowe, tunele), a także sporo nowych, które pojawiły się dopiero w późniejszych odsłonach cyklu (np. teleporty). Nie zabrakło też nieodzownych duszków o różnych właściwościach. W sumie występują one w ośmiu wersjach, z czego cztery są doskonale znane z oryginalnego Pac-Mana (Blinky, Pinky, Inky, Clyde), a pozostałe stanowią ich wariację (Spunky, Sue, Funky, Punky).

Zaprojektowanymi labiryntami można dzielić się z innymi graczami. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby sprawdzić kolejne plansze w akcji, ocenić je, a nawet ustanowić na nich rekord punktowy. Najlepsze rezultaty zapisywane są w sieciowych rankingach, do których wgląd mają wszyscy członkowie społeczności.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym tytułowi bliżej do klasycznego, automatowego Pac-Mana z lat 80. XX wieku, aniżeli nowocześniejszych wydań z serią Pac-Man Championship na czele. Oldskulowa stylistyka wpisuje się jednak w mobliny boom na retro, a spora ilość rozmaitych elementów dekoracyjnych oraz teł (można je upiększyć tworząc pixel-artowe grafiki) pozwala spojrzeć na całość łaskawszym okiem. Największych fanów Pac-Mana powinno ucieszyć wzbogacenie ścieżki dźwiękowej o 10 niesłyszanych dotąd remiksów oryginalnego podkładu muzycznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Pac-Man Maker

Wymagania wiekowe Pac-Man Maker

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Watch Dogs 2, Farpoint, Bandai Namco) 19/4/2017
Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Watch Dogs 2, Farpoint, Bandai Namco) 19/4/2017

wiadomość19 kwietnia 2017

Dziś piszemy o oddaniu DLC Narco Road do Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands w ręce posiadaczy przepustki sezonowej, wypuszczeniu do Watch Dogs 2 dodatku No Compromise na PS4 i aktualizacji z nową zawartością, a także o złotym statusie gry Farpoint i rejestracji dwóch marek przez firmę Bandai Namco (Pac-Man Maker i Storm Wings). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

iOS
AND