Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDWWWiOS
Okładka Slither.io (AND)

Slither.io

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | sieciowe

Okładka Slither.io (AND)

data premiery gry:

25mar2016

AND iOS WWW

Slither.io na platformę WWW, iOS i AND to zręcznościowa gra MMO, przypominająca słynny przeglądarkowy i mobilny hit Agar.io z 2015 roku. Produkcja dostępna jest za darmo i nie wymaga uiszczania opłat za rozgrywkę.

Mechanika

Choć Slither.io opiera się na tych samych zasadach, co Agar.io, tak naprawdę nie jest zwykłym klonem tej produkcji. Przede wszystkim podczas zabawy nie sterujemy małą kulą, która pożera mniejsze kropki, stając się tym samym większa. Zamiast tego wcielamy się w niewielkiego węża jedzącego świetliste punkty. Część z nich wyświetla się na mapie od samego początku, a ich konsumowanie sprawia, że nasz podopieczny rośnie, ale w niewielkim stopniu. Najlepsze efekty daje połykanie pozostałości po większych wężach. Nie da się jednak normalnie podpełznąć i zagryźć innego gracza, gdyż gady umierają tylko wtedy, gdy dotkną głową ciała innego stworzenia. Oznacza to, że musimy w ten sposób lawirować na planszy, by przeciwnicy na nas wpadali.

Dokonujemy tego na rozmaite sposoby. Zjadając punkty i pozostałości innych węży, zyskujemy możliwość używania przyspieszenia, dzięki czemu da się zaskoczyć przeciwnika szybkim zagrodzeniem mu drogi. Innym sposobem jest np. otaczanie swoim ciałem mniejszych graczy, którzy ostatecznie muszą nas dotknąć. Można też pełzać przy większych osobnikach i żerować na ich zdobyczach. Tego typu sposobów jest dużo więcej i tylko od gracza zależy, co wykombinuje podczas rozgrywki.

Można się tak bawić właściwie bez końca, gdyż gra nie ma ostatecznego celu, choć podczas rozgrywki chodzi o zdobycie jak największej liczby punktów.

Kwestie techniczne

Slither.io na WWW, iOS i AND to minimalistyczna produkcja z prostą oprawą graficzną. Na ekranie wyświetla się ciemna plansza, po której poruszają się kolorowe węże i to właściwe wszystko. Styl ten nie zachwyca, ale w praktyce sprawdza się bardzo dobrze, gdyż nie odwraca uwagi od wymagającej skupienia rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Gry podobne do Slither.io

Wymagania wiekowe Slither.io

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Slither.io

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

AND
iOS
WWW