Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSANDWWW
Okładka Agar.io (iOS)

Agar.io

Oryginalna sieciowa gra akcji, opracowana przez studio M28. Zabawę rozpoczynamy jako pojedyncza komórka, a naszym zadaniem jest pożeranie komórek innych graczy lub zjadanie porozrzucanego po mapach granulatu.

Akcji | elementy zręcznościowe | sieciowe | MMO

Okładka Agar.io (iOS)

producent: M28

wydawca: M28

Strona oficjalna

data premiery gry:

28kwi2015

WWW

8lip2015

iOS AND

Agar.io to przeglądarkowa gra akcji z elementami MMO. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio M28.

Gra posiada symboliczną oprawę graficzną, a akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad alter-ego gracza, które tutaj na początku zabawy ma postać pojedynczej komórki. Naszym zadaniem jest ją rozwijać, sprawiając aby stawała się coraz większa, a jedynym sposobem na to jest pożeranie komórek innych graczy lub porozrzucanych po mapach kawałków pożywnego granulatu.

Większe komórki pożerają podczas kontaktu mniejsze, ale żeby nie było zbyt łatwo, ceną za rozmiar jest utrata prędkości. Dlatego niezwykle przydatna jest opcja rozdzielenia komórki na dwie równe części (w sumie w ten sposób możemy dojść do kontrolowania maksymalnie szesnastu kawałków), dzięki czemu poruszają się one znacznie szybciej, pozwalając na dorwanie mniejszych przeciwników.

Rozgrywkę uatrakcyjnia kilka dodatkowych zasad. Komórka musi być minimum 10% większa niż jej ofiara, aby możliwe było pożarcie celu, a po podzieleniu na połowę, każda połówka musi być o 30% większa od swojego posiłku. Ponadto z każdą sekundą komórki tracą powoli rozmiar, przez co cały czas muszą pozostawać w ruchu i szukać pożywienia. Co więcej, po mapach krążą kontrolowane przez sztuczną inteligencję różnorodne wirusy i kontakt z nimi potrafi mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Minirecenzja Agar.io – nieco niedopracowana mobilna wersja przeglądarkowego hitu

PLUSY:
  1. Agar.io to niepozorny, ale strasznie skuteczny pożeracz czasu;
  2. Proste i intuicyjne sterowanie, choć czasami można sobie zasłonić palcem nadlatującego przeciwnika;
  3. Mikropłatności nie przeszkadzają w żaden sposób w rozgrywce.
MINUSY:
  1. Mniej dopracowana od przeglądarkowego odpowiednika (lagi i wyłącznie się gry).

Agar.io to przeglądarkowy hit 2015 roku. W niepozorną produkcję, w której kropki zjadają kropki, stając się większymi kropkami, gra mnóstwo osób, więc nic dziwnego, że deweloperzy postanowili przenieść tytuł na urządzenia mobilne. Czy jednak ekran dotykowy sprawdza się w tym przypadku równie dobrze, co myszka? Odpowiedź jest prosta – tak, sprawdza się, ale nie wszystko jest idealne.

Rozgrywka w produkcji studia M28 jest dokładnie taka sama, jak w przypadku przeglądarkowej wersji i różni się jedynie sterowaniem, które sprowadza się do wodzenia palcem po ekranie – w ten sposób wyznaczamy kierunek ruchu naszego, z początku małego, podopiecznego. Tak samo jak w pierwowzorze możemy wystrzeliwać część siebie, stukając w jeden z dwóch wirtualnych przycisków znajdujących się z prawej strony ekranu. Wszystko to oznacza, że na niewielkich ekranach smartfonów i tabletów zabawa jest równie prosta i wciągająca, co w przypadku oryginału, choć zasłanianie palcem planszy może się czasem skończyć wchłonięciem przez innego gracza.

To jednak mały problem, ale nie oznacza, że jedyny. Wydaje się bowiem, że przenośna edycja jest nieco mniej dopracowana, niż przeglądarkowy odpowiednik. Nadzwyczaj często bywa, że Agar.io jest niegrywalne przez wszędobylskie lagi. Czasami gra bez powodu potrafi się wysypać i sprawić inne, mniejsze kłopoty.

Jeżeli jednak przymkniecie na to wszystko oko, wykażecie się odrobiną cierpliwości, ewentualnie będziecie mieć szczęście i żaden bug nie stanie Wam na przeszkodzie, to okaże się, że to świetna, choć mocno monotonna i bardzo minimalistyczna produkcja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Agar.io

12+

Wymagania sprzętowe Agar.io

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Agar.io - przeglądarkowy fenomen wreszcie trafił na urządzenia mobilne
Agar.io - przeglądarkowy fenomen wreszcie trafił na urządzenia mobilne

wiadomość13 lipca 2015

Szalenie popularna gra przeglądarkowa Agar.io doczekała się wreszcie wersji mobilnych na urządzenia z systemami iOS i Android.

iOS
AND
WWW