Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWWiOSAND
Okładka Agar.io (WWW)
OkładkaAgar.io (WWW)

Agar.io

Oryginalna sieciowa gra akcji, opracowana przez studio M28. Zabawę rozpoczynamy jako pojedyncza komórka, a naszym zadaniem jest pożeranie komórek innych graczy lub zjadanie porozrzucanego po mapach granulatu.

Akcji | elementy zręcznościowe | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agar.io Premiera

28kwi2015

WWW

8lip2015

iOS AND

producent: M28 wydawca: M28 Strona oficjalna

Gry podobne do Agar.io

Slither.io

Diep.io

CATDAMMIT!

Agar.io to przeglądarkowa gra akcji z elementami MMO. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio M28.

Gra posiada symboliczną oprawę graficzną, a akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad alter-ego gracza, które tutaj na początku zabawy ma postać pojedynczej komórki. Naszym zadaniem jest ją rozwijać, sprawiając aby stawała się coraz większa, a jedynym sposobem na to jest pożeranie komórek innych graczy lub porozrzucanych po mapach kawałków pożywnego granulatu.

Większe komórki pożerają podczas kontaktu mniejsze, ale żeby nie było zbyt łatwo, ceną za rozmiar jest utrata prędkości. Dlatego niezwykle przydatna jest opcja rozdzielenia komórki na dwie równe części (w sumie w ten sposób możemy dojść do kontrolowania maksymalnie szesnastu kawałków), dzięki czemu poruszają się one znacznie szybciej, pozwalając na dorwanie mniejszych przeciwników.

Rozgrywkę uatrakcyjnia kilka dodatkowych zasad. Komórka musi być minimum 10% większa niż jej ofiara, aby możliwe było pożarcie celu, a po podzieleniu na połowę, każda połówka musi być o 30% większa od swojego posiłku. Ponadto z każdą sekundą komórki tracą powoli rozmiar, przez co cały czas muszą pozostawać w ruchu i szukać pożywienia. Co więcej, po mapach krążą kontrolowane przez sztuczną inteligencję różnorodne wirusy i kontakt z nimi potrafi mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Agar.io: Odpowiednia dla każdego wieku.

Agar.io Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND
WWW