Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOSPCWP
Okładka Crossy Road (PC)

Crossy Road

Kultowa mobilna gra zręcznościowa, przeniesiona także na komputery osobiste.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | indie | auto-runner

Okładka Crossy Road (PC)

producent: Hipster Whale

wydawca: Yodo1

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lis2014

iOS

18gru2014

AND

1maj2015

WP PC

Studio Hipster Whale zostało założone w 2013 roku przez Matta Halla i Andy’ego Suma. Panowie postanowili wspólnie stworzyć grę Crossy Road, nad którą pracowali 12 tygodni – o 6 tygodni więcej niż pierwotnie zakładali. Deweloperzy inspirowali się różnymi projektami, w tym takimi hitami jak Dota 2 (model biznesowy), Temple Run (endless runner) oraz oczywiście słynnym Froggerem. Tytuł zadebiutował na Androidzie w styczniu 2015 roku, i podobnie jak wydana kilka miesięcy wcześniej wersja na iOS, okazał się wielkim sukcesem, rozkochując w sobie miliony osób na całym świecie. Aplikacja nie ma wygórowanych wymagań i do zabawy wystarczy urządzenie z systemem operacyjnym Android w wersji 2.3.

Mechanika

W Crossy Road na platformę AND, PC itd. wcielamy się w kurę, która musi pokonać trasę pełną rozmaitych niebezpieczeństw (samochody, pociągi itd.) i przeszkód (np. drzewa zagradzające drogę). Nasza podopieczna potrafi tylko skakać do przodu oraz skręcać na boki. Umiejętności te musimy wykorzystywać podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice, tory kolejowe czy też w czasie przeskakiwania po kłodach, płynących po rwącej rzece. Zabawa jest wręcz banalna do nauczenia, ale osiągnięcie wysokich wyników wymaga od gracza nie lada zręczności, sporej ilości czasu poświęconego na trening oraz odrobiny szczęścia.

Podczas rozgrywki zbieramy monety, które przydają się podczas losowania nowych postaci (można m.in. grać krową, owcą, koniem czy znanym z internetowych memów psem Doge). Bohaterów da się również kupić za prawdziwe pieniądze i jest to jedyny element dostępny w ten sposób, gdyż twórcy nie wprowadzili żadnych mechanizmów ograniczających grę niepłacącym graczom.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Crossy Road na platformę AND, PC itd. została stworzona w zabawnym, kreskówkowym stylu. Deweloperzy wykorzystali technikę pixel art, upodabniając tym samy produkcję do gier sprzed lat. Nie oznacza to oczywiście, że aplikacja wygląda staro, gdyż w praktyce nie ustępuje wielu aktualnym tytułom.

Inne

Crossy Road zebrało pozytywne oceny w mediach oraz zostało docenione przez samych graczy. W trzy miesiące po premierze, deweloperzy ze studia Hipster Whale zanotowali 10 milionów dolarów przychodu i 50 milinów pobranych kopii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Crossy Road

Wymagania wiekowe Crossy Road

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Crossy Road, Shooty Skies i Love You to Bits)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Crossy Road, Shooty Skies i Love You to Bits)

wiadomość11 kwietnia 2017

Tym razem polecamy sprawdzenie aktualizacji do takich gier mobilnych jak Crossy Road, Love You to Bits, Rick and Morty: Pocket Mortys, Shooty Skies czy Thumb Drift.

Nowe postacie i poziomy oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Nowe postacie i poziomy oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość21 grudnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Block Fortress, Crossy Road, har•mo•ny 3, Ire: Blood Memory czy Vainglory.

Mobilny Doctor Strange i inne najlepsze aktualizacje
Mobilny Doctor Strange i inne najlepsze aktualizacje

wiadomość2 listopada 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Crossy Road, King Rabbit, Marvel Future Fight, Rick and Morty: Pocket Mortys czy Sky Force Reloaded.

Dinozaury, sowieckie czołgi oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Dinozaury, sowieckie czołgi oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość20 września 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Crossy Road, Dungeon Link, Pokemon GO, Vainglory czy World of Tanks Blitz.

Samochodowa postapokalipsa i noc w Karazhanie – najlepsze mobilne aktualizacje
Samochodowa postapokalipsa i noc w Karazhanie – najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość15 sierpnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Crossy Road, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Looty Dungeon, Pako: Car Chase Simulator oraz Spider-Man Unlimited.

AND
iOS
WP
PC