Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDWPiOS
Okładka Temple Run 2 (AND)

Temple Run 2

Pełnoprawna kontynuacja jednego z największych mobilnych hitów. W produkcji ponownie uciekamy ze skradzioną figurką, po drodze omijając rożne przeszkody i zbierając złoto. Tytuł może się pochwalić znacznie ulepszoną, w stosunku do pierwszej części, oprawą graficzną.

Zręcznościowe | auto-runner

Okładka Temple Run 2 (AND)

producent: Imangi Studios

wydawca: Imangi Studios

data premiery gry:

16sty2013

iOS

24sty2013

AND

20gru2013

WP

Temple Run 2 to kontynuacja popularnej gry mobilnej. Tytuł został wyprodukowany przez zespół Imangi Studios, który oprócz gier z serii Temple Run, stworzył także kilka innych projektów, w tym Little Red Sled, Hippo High Dive oraz Max Adventure.

Zabawa opiera się na tych samych zasadach, co „jedynka”. Oznacza to, że w grze wcielamy się w poszukiwacza przygód, który ukradł przeklętą figurkę bożka, tym samym podpadając wielkiej demonicznej małpie, która zamierza odzyskać swoją własność. Naszym zadaniem jest więc uciekanie ile sił w nogach, zbierając przy okazji złoto.

Temple Run 2 należy do popularnego na urządzeniach mobilnych gatunku endless runnerów. Oznacza to, że podczas rozgrywki postać biegnie przed siebie sama, a my musimy pomagać jej w omijaniu przeszkód, wykonywanując gesty w prawo, lewo, górę i dół, dzięki czemu bohater skręca, skacze i ślizga się. Zabawa polega na tym, aby dotrzeć jak najdalej i osiągnąć jak największy wynik punktowy.

Temple Run 2 może pochwalić się znacznie ulepszoną oprawą graficzną, zostawiającą daleko w tyle część pierwszą serii. Również lokacje są dużo bardziej zróżnicowane, a sama postać głównego bohatera lepiej wykonana i animowana.

Temple Run 2 – wzorowy endless runner

PLUSY:
  1. Wzorowy endless runner, który zapewnia godziny znakomitej zabawy;
  2. Znacznie poprawiona w stosunku do „jedynki” oprawa graficzna, z bardziej zróżnicowanymi lokacjami i lepszą animacją;
  3. Uzależniająca rozgrywka, wywołująca tak zwany syndorm „jeszcze jednego razu”.
MINUSY:
  1. Sprawia, że nie mamy czasu bawić się innymi grami.

Temple Run 2 ujrzało światło dzienne na początku 2013 roku, z miejsca podbijając serca graczy na całym świecie. Studio Imangi nie wymyśliło koła na nowo, lecz wykonało kawał porządnej roboty, ulepszając większość elementów „jedynki”. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, zapewniając produkcji ogromny sukces (obie odsłony serii zostały pobrane ponad miliard razy).

Zabawa w dalszym ciągu polega na uciekaniu przed ścigającym nas przeciwnikiem (tym razem zamiast kilku małp goni nas jedna, ale za to ogromna bestia). Naszym jedynym zadaniem jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu, starając się zebrać po drodze złoto, za które wykupuje się elementy ułatwiające rozgrywkę. Najważniejsze jest jednak uzyskanie jak najwyższego wyniku końcowego. Prosta w założeniach zabawa (sterowanie polega tylko na wykonywaniu gestów w górę, dół, prawo i lewo) jest jednak niesamowicie wciągająca, a sama gra jest wzorowym przykładem produkcji wywołujących syndrom „jeszcze jednego razu”.

Niesamowicie uzależniającą rozgrywkę dopełnia wysokiej jakości oprawa graficzna, której nawet nie ma co porównywać z pierwszą częścią – Temple Run 2 wygląda po prostu o niebo lepiej. Tytuł ma lepsze tekstury, ładniejsze modele postaci, zróżnicowane lokacje itd. Wszystko to uzupełnione jest przez przyjemny model free-to-play, niezmuszający graczy do wydawania pieniędzy – można się doskonale bawić, nie dokonując żadnych zakupów. Krótko pisząc, jest to idealna kontynuacja znakomitej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Temple Run 2

Wymagania wiekowe Temple Run 2

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Reigns, Angry Birds i Temple Run 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Reigns, Angry Birds i Temple Run 2)

wiadomość4 kwietnia 2017

Tym razem polecamy sprawdzenie aktualizacji do takich gier mobilnych jak Angry Birds, Junk Jack, Reigns, Subway Surfers czy Temple Run 2.

Mobilni mistrzowie Halloween 2016, czyli top 10 najciekawszych aktualizacji
Mobilni mistrzowie Halloween 2016, czyli top 10 najciekawszych aktualizacji

wiadomość31 października 2016

Z okazji Halloween serwisy App Store i Google Play zostały zalane przez aktualizacje gier mobilnych związane z tym świętem. Z tej powodzi wybraliśmy dziesięć najciekawszych łatek.

Halloween tuż tuż – najlepsze mobilne aktualizacje
Halloween tuż tuż – najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość11 października 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Bean Dreams, Fallout Shelter, Mobius Final Fantasy, Shadow Fight 2 oraz Temple Run 2.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alto's Adventure, Hitman: Sniper i Temple Run 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alto's Adventure, Hitman: Sniper i Temple Run 2)

wiadomość8 czerwca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Alto's Adventure, Looty Dungeon, Hitman: Sniper, Solforge czy Temple Run 2.

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play
Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

wiadomość13 maja 2016

Analitycy serwisu App Annie opublikowali raport, z którego wynika, że Subway Surfers i Candy Crush Saga są najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play.

iOS
AND
WP