Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSWPAND
Okładka Temple Run 2 (iOS)
OkładkaTemple Run 2 (iOS)

Temple Run 2

Pełnoprawna kontynuacja jednego z największych mobilnych hitów. W produkcji ponownie uciekamy ze skradzioną figurką, po drodze omijając rożne przeszkody i zbierając złoto. Tytuł może się pochwalić znacznie ulepszoną, w stosunku do pierwszej części, oprawą graficzną.

Zręcznościowe | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Temple Run 2 Premiera

16sty2013

iOS

24sty2013

AND

20gru2013

WP

producent: Imangi Studios wydawca: Imangi Studios

Temple Run 2 to kontynuacja popularnej gry mobilnej. Tytuł został wyprodukowany przez zespół Imangi Studios, który oprócz gier z serii Temple Run, stworzył także kilka innych projektów, w tym Little Red Sled, Hippo High Dive oraz Max Adventure.

Zabawa opiera się na tych samych zasadach, co „jedynka”. Oznacza to, że w grze wcielamy się w poszukiwacza przygód, który ukradł przeklętą figurkę bożka, tym samym podpadając wielkiej demonicznej małpie, która zamierza odzyskać swoją własność. Naszym zadaniem jest więc uciekanie ile sił w nogach, zbierając przy okazji złoto.

Temple Run 2 należy do popularnego na urządzeniach mobilnych gatunku endless runnerów. Oznacza to, że podczas rozgrywki postać biegnie przed siebie sama, a my musimy pomagać jej w omijaniu przeszkód, wykonywanując gesty w prawo, lewo, górę i dół, dzięki czemu bohater skręca, skacze i ślizga się. Zabawa polega na tym, aby dotrzeć jak najdalej i osiągnąć jak największy wynik punktowy.

Temple Run 2 może pochwalić się znacznie ulepszoną oprawą graficzną, zostawiającą daleko w tyle część pierwszą serii. Również lokacje są dużo bardziej zróżnicowane, a sama postać głównego bohatera lepiej wykonana i animowana.

Temple Run 2 – wzorowy endless runner

PLUSY:
  1. Wzorowy endless runner, który zapewnia godziny znakomitej zabawy;
  2. Znacznie poprawiona w stosunku do „jedynki” oprawa graficzna, z bardziej zróżnicowanymi lokacjami i lepszą animacją;
  3. Uzależniająca rozgrywka, wywołująca tak zwany syndorm „jeszcze jednego razu”.
MINUSY:
  1. Sprawia, że nie mamy czasu bawić się innymi grami.

Temple Run 2 ujrzało światło dzienne na początku 2013 roku, z miejsca podbijając serca graczy na całym świecie. Studio Imangi nie wymyśliło koła na nowo, lecz wykonało kawał porządnej roboty, ulepszając większość elementów „jedynki”. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, zapewniając produkcji ogromny sukces (obie odsłony serii zostały pobrane ponad miliard razy).

Zabawa w dalszym ciągu polega na uciekaniu przed ścigającym nas przeciwnikiem (tym razem zamiast kilku małp goni nas jedna, ale za to ogromna bestia). Naszym jedynym zadaniem jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu, starając się zebrać po drodze złoto, za które wykupuje się elementy ułatwiające rozgrywkę. Najważniejsze jest jednak uzyskanie jak najwyższego wyniku końcowego. Prosta w założeniach zabawa (sterowanie polega tylko na wykonywaniu gestów w górę, dół, prawo i lewo) jest jednak niesamowicie wciągająca, a sama gra jest wzorowym przykładem produkcji wywołujących syndrom „jeszcze jednego razu”.

Niesamowicie uzależniającą rozgrywkę dopełnia wysokiej jakości oprawa graficzna, której nawet nie ma co porównywać z pierwszą częścią – Temple Run 2 wygląda po prostu o niebo lepiej. Tytuł ma lepsze tekstury, ładniejsze modele postaci, zróżnicowane lokacje itd. Wszystko to uzupełnione jest przez przyjemny model free-to-play, niezmuszający graczy do wydawania pieniędzy – można się doskonale bawić, nie dokonując żadnych zakupów. Krótko pisząc, jest to idealna kontynuacja znakomitej produkcji.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Temple Run 2: 12+

iOS
AND
WP