Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka The Disney Afternoon Collection (PC)
OkładkaThe Disney Afternoon Collection (PC)

The Disney Afternoon Collection

Przygotowana przez firmę Capcom kolekcja sześciu gier zręcznościowych, opartych na klasycznych disneyowskich kreskówkach telewizyjnych, które wydane zostały pierwotnie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku na konsoli Nintendo Entertainment System.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | 2D | pakiet | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

The Disney Afternoon Collection Premiera

18kwi2017

PC PS4 XONE

producent: Capcom wydawca: Capcom

The Disney Afternoon Collection na PS4, PC i XONE to kolekcja sześciu gier opartych na klasycznych disnejowskich kreskówkach telewizyjnych, które wydano pierwotnie na konsoli NES na przełomie lat 80. i 90. Za stworzenie oryginałów oraz ich odświeżonych wersji odpowiada japońska firma Capcom, która pod koniec lat 80. nawiązała kilkuletnią i owocną współpracę z firmą Disney. Jej efektem były świetnie oceniane gry konsolowe oparte na najpopularniejszych hitach wytwórni z dużego i małego ekranu. W The Disney Afternoon Collection znalazły się tytuły korzystające z licencji czterech serii TV: Brygada RR (ang. Chip ‘n Dale Rescue Rangers), Kacze opowieści (ang. Duck Tales), Super Baloo (ang. TailSpin) oraz Dzielny Agent Kaczor (ang. Darkwing Duck).

Zawartość kolekcji

The Disney Afternoon Collection to sześć legendarnych produkcji z konsoli NES:

Chip ‘n Dale Rescue Rangers (premiera: 1990 rok) to produkcja platformowa przeznaczona zarówno dla jednego, jak i dwóch graczy. Członkowie Brygady RR szukają zaginionego kota małej dziewczynki o imieniu Mandy.

W Chip 'n Dale Rescue Rangers 2 (premiera: 1993 rok) Brygada RR próbuje powstrzymać kota Spaślaka, nemezis grupy, przed kradzieżą starożytnego egipskiego artefaktu. Podobnie jak w przypadku pierwszej część serii, mamy tutaj do czynienia z platformówką pozwalającą na jednoczesną zabawę dwóch osób.

W Darkwing Duck (premiera: 1992 rok) zamaskowany Robin Duck stawia czoła organizacji F.O.W.L., która atakuje miasto St. Cannar. Przemierzamy dachy i ulice metropolii, korzystając z gadżetów i specjalnych broni. Gra jest typową platformówką 2D.

DuckTales (premiera: 1989 rok) to kolejna klasyczna dwuwymiarowa platformówka. W trakcie zabawy gracze wcielają się w Sknerusa McKwacza, który wraz z siostrzeńcami wyrusza w podróż dookoła świata. Tytuł oferuje zróżnicowane i kolorowe poziomy, które możemy pokonywać w wybranej przez nas kolejności, a także wpadającą w ucho ścieżkę muzyczną. W 2013 roku gra doczekała się także kompletnego remake'u, wykonanego przez studio Way Forward.

DuckTales 2 (premiera: 1993 rok) ostrożnie rozwija formułę oryginału, zabierając graczy na kolejną niebezpieczną wyprawę. Jej celem jest odnalezienie wszystkich fragmentów mapy, która prowadzi do skarbu ukrytego przez przodka wujka Sknerusa.

TaleSpin (premiera: 1991 rok) to produkcja typu shoot 'em up, w której kontrolujemy samolot Baloo, wykonując liczne zlecenia polegające na dostarczaniu przesyłek. W trakcie misji musimy poradzić sobie z atakującymi nas powietrznymi piratami.

Kwestie techniczne

Wszystkie wchodzące w skład pakietu gry zostały zremasterowane i przystosowane do współpracy ze współczesnymi platformami sprzętowymi. Tytuły działają w natywnej rozdzielczości 1080p oraz oferują szereg filtrów graficznych. Twórcy wprowadzili także nowe tryby zabawy (Boss Rush, Time Attack) oraz możliwość przewijania akcji w momencie gdy zginiemy lub napotkamy pewne trudności w rozgrywce. Na fanów oryginałów czekają także bonusowe galerie szkiców koncepcyjnych i ilustracji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI The Disney Afternoon Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Disney Afternoon Collection Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon 4800 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE