Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2017, 18:39

autor: Ender

The Disney Afternoon Collection – zapowiedziano kolekcję klasyków opartych na kreskówkach Disneya

Firma Capcom zapowiedziała wydanie The Disney Afternoon Collection. Jest to pakiet zremasterowanych wersji sześciu klasycznych gier z konsoli NES, które oparte były na Disnejowskich telewizyjnych kreskówkach z przełomu lat 80. i 90., takich jak Brygada RR czy Kacze opowieści. Zestaw ukaże się w kwietniu na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Firma Capcom przygotowała niespodziankę dla fanów telewizyjnych disnejowskich kreskówek, nadawanych na całym świecie w pasmach kina familijnego. 18 kwietnia na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się The Disney Afternoon Collection. Jest to pakiet sześciu świetnie ocenianych produkcji z konsoli NES, które oparte były na kultowych serialach z przełomu lat 80. i 90. Mowa tu seriach: Brygada RR (ang. Chip ‘n Dale Rescue Rangers), Kacze opowieści (ang. Duck Tales), Super Baloo (ang. TailSpin) oraz Dzielny Agent Kaczor (ang. Darkwing Duck). Sugerowana cena The Disney Afternoon Collection wynosi 19,99 euro (ok. 87 zł).

W skład The Disney Afternoon Collection wchodzi sześć legendarnych produkcji z konsoli NES, które były efektem wieloletniej współpracy firmy Disney i studia Capcom.

  1. Chip ‘n Dale Rescue Rangers (premiera: 1990 rok) – Produkcja platformowa przeznaczona zarówno dla jednego, jak i dwóch graczy. Członkowie Brygady RR szukają zaginionego kota małej dziewczynki o imieniu Mandy.
  2. Chip 'n Dale Rescue Rangers 2 (premiera: 1993 rok) – Brygada RR próbuje powstrzymać kota Spaślaka, nemezis grupy, który stara się ukraść starożytny egipski artefakt. Podobnie jak w przypadku pierwszej część serii, mamy tutaj do czynienia z platformówką, pozwalającą na jednoczesną zabawę dwóch osób.
  3. Darkwing Duck (premiera: 1992 rok) – Zamaskowany Robin Duck stawia czoła organizacji F.O.W.L , która atakuje miasto St. Cannar. Przemierzamy dachy i ulice metropolii, korzystając z gadżetów i specjalnych broni. Gra jest typową platformówką 2D.
  4. DuckTales (premiera: 1989 rok) – Klasyczna dwuwymiarowa platformówka. W trakcie zabawy gracze wcielają się w Sknerusa McKwacza, który wraz z siostrzeńcami wyrusza w podróż dookoła świata. Tytuł posiada zróżnicowane i kolorowe poziomy, które możemy pokonywać w wybranej przez nas kolejności, a także wpadającą w ucho ścieżkę muzyczną. W 2013 roku gra doczekała się także kompletnego remake'u, wykonanego przez studio Way Forward.
  5. DuckTales 2 (premiera: 1993 rok) – Tytuł ostrożnie rozwija formułę oryginału, zabierając graczy na kolejną niebezpieczną wyprawę. Jej celem jest odnalezienie wszystkich fragmentów mapy, która prowadzi do skarbu ukrytego przez przodka wujka Sknerusa.
  6. TaleSpin (premiera: 1991 rok) – Produkcja typu shoot 'em up, w której kontrolujemy samolot Baloo, wykonując liczne zlecenia, polegające na dostarczaniu przesyłek. W trakcie misji musimy poradzić sobie z atakującymi nas powietrznymi piratami.

Wszystkie gry w pakiecie zostały zremasterowane i przystosowane do współpracy ze współczesnymi platformami sprzętowymi. Tytuły działają w natywnej rozdzielczości 1080p oraz oferują szereg filtrów graficznych. Dodatkowo twórcy wprowadzili także nowe tryby zabawy (Boss Rush, Time Attack) oraz bonusowe galerie szkiców koncepcyjnych i ilustracji.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom