Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONE
Okładka Halo Wars: Definitive Edition (PC)

Halo Wars: Definitive Edition

Przygotowana przez zespół 343 Industries odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego, która ukazała się pierwotnie w roku 2009, wyłącznie na konsolach Xbox 360.

Strategiczne | science fiction | RTS | taktyczne | Xbox Play Anywhere | Xbox Game Pass

Okładka Halo Wars: Definitive Edition (PC)

data premiery gry:

20gru2016

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo Wars: The Definitive Edition to wydana na platformę PC i XONE odświeżona wersja RTS-a Halo Wars, wydanego w 2009 roku na konsolę Xbox 360. Pierwowzór opracowało studio Ensemble Studios, a remaster wyprodukował zespół 343 Industries.

Fabuła

Akcja gry toczy się w roku 2531, czyli dwadzieścia lat przed wydarzeniami z Halo: Combat Evolved. W momencie rozpoczęcia kampanii ludzkość od sześciu lat toczy wojnę z Imperium Covenant, które uznało nasz gatunek za obrazę dla swoich bóstw i stwórców, czyli rasy Forerunner.

Gracz obejmuje dowództwo nad załogą kosmicznego krążownika Spirit of Fire, w skład której wchodzi m.in. kapitan James Cutter, sierżant John Forge, specjalizująca się w prastarych obcych rasach profesor Ellen Anders oraz sarkastyczna sztuczna inteligencja Serina. Grupa ta zostaje wysłana na planetę Harvest w celu zbadania aktywności sił Covenant. Na miejscu szybko odkrywają, że wrogowie ludzkości wydobyli ukryty na jednym z biegunów potężny artefakt, który może zmienić losy całej wojny.

Mechanika

Wydane na platformę PC i XONE Halo Wars: The Definitive Edition to strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na aspekcie taktycznym kosztem strategicznego. Wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a podczas zabawy zajmujemy się głównie prowadzeniem do boju różnorodnych jednostek. W grze istnieją dwie frakcje – Ludzkość oraz Covenant i każda z nich posiada odmienne jednostki, cechy i zdolności specjalne. Ponadto obie mają po trzech dowódców zapewniających dostęp do różnych technologii. W przypadku Covenant pojawiają się oni na placu boju, a u ludzi ich udział ogranicza się do wspomnianych bonusów.

Podczas walki kluczową rolę odgrywa wykorzystywanie ukształtowania terenu oraz zdolności specjalnych jednostek. Moduł strategiczny jest tu mocno uproszczony. Gracz może gromadzić tylko jeden typ surowca, a do wyboru jest niewielka liczba budynków. Mimo to bazy pełnią istotną rolę w rozgrywce, gdyż tam szkolimy wszystkie oddziały oraz prowadzimy badania nad nowymi technologiami.

Tryby gry

Halo Wars: The Definitive Edition oferuje kampanię fabularną z licznymi scenkami przerywnikowymi. Podczas zabawy mamy okazję zwiedzić wiele obcych planet i poznać odpowiedzi na szereg pytań, które fani marki zadawali sobie od czasu premiery Halo: Combat Evolved w 2001 roku. W tym trybie możemy pokierować wyłącznie siłami ludzkimi.

Poza kampanią dostępne są także samodzielne potyczki typu skirmish, które możemy rozgrywać przeciwko sztucznej inteligencji lub innemu graczowi. W tym trybie do wyboru są obie frakcje.

Kwestie techniczne

Pierwsza wersja Halo Wars ukazała się w 2009 roku, więc w przypadku wydanego osiem lat później remastera autorzy mocno podrasowali grafikę, wykorzystując moc, jaką oferuje PC i XONE. Gra działa w wyższej rozdzielczości i ma sporo nowych efektów wizualnych, a do tego wyostrzeniu uległy tekstury. Ponadto autorzy rozbudowali opcje sieciowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Halo Wars: Definitive Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Halo Wars: Definitive Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD Graphics 4000 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7(SP1) 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Darmowy weekend z Halo Wars: Definitive Edition i Lethal League
Darmowy weekend z Halo Wars: Definitive Edition i Lethal League

wiadomość19 października 2018

W tym tygodniu platforma Steam obrodziła darmowymi weekendami i obniżkami. Nieodpłatnie sprawdzić można np. Halo Wars: Definitive Edition, Lethal League, Eden Rising: Supremacy, Crazy Machines 3 i Hover Junkers. Wszystkie promocje kończą się w poniedziałek.

Halo Wars 2 - opublikowano nowy zwiastun
Halo Wars 2 - opublikowano nowy zwiastun

wiadomość2 grudnia 2016

Na imprezie The Game Awards pokazano nowy zwiastun fabularny Halo Wars 2. Ujawniono również, że osoby, które zamówią specjalną edycję gry przed premierą, otrzymają 20 grudnia dostęp do wczesnej wersji Halo Wars: The Definitive Edition, czyli remastera pierwszej części serii.

Halo Wars 2 na E3 - dwa nowe zwiastuny i zapowiedź remastera pierwszej części na PC i Xboksa One
Halo Wars 2 na E3 - dwa nowe zwiastuny i zapowiedź remastera pierwszej części na PC i Xboksa One

wiadomość13 czerwca 2016

Firma Microsoft pokazała na E3 dwa nowe zwiastuny Halo Wars 2. Ponadto zapowiedziano Halo Wars: Definitive Edition, czyli zremasterowaną edycję pierwszej odsłony cyklu, która dostępna będzie w wersjach na PC i Xboksa One.

PC
XONE