Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2016, 04:53

autor: Adrian Werner

Halo Wars 2 - opublikowano nowy zwiastun

Na imprezie The Game Awards pokazano nowy zwiastun fabularny Halo Wars 2. Ujawniono również, że osoby, które zamówią specjalną edycję gry przed premierą, otrzymają 20 grudnia dostęp do wczesnej wersji Halo Wars: The Definitive Edition, czyli remastera pierwszej części serii.

Wśród masy materiałów wideo pokazanych podczas gali The Game Awards pojawił się zwiastun Halo Wars 2, czyli kontynuacji udanego RTS-a z 2009 roku. Filmik nie zawierał żadnych fragmentów rozgrywki, lecz koncentrował się na aspekcie fabularnym, prezentując sylwetkę głównego antagonisty kampanii: wojownika z rasy Brute znanego jako Atriox.

Podczas The Game Awards ujawniono także, że do specjalnego wydania gry, znanego jako Ulimate Edition, dołączona będzie pełna wersja Halo Wars: The Definitive Edition, czyli remastera pierwszej odsłony cyklu. Ponadto każdy, kto złoży preorder tej edycji gry otrzyma 20 grudnia dostęp do wczesnej wersji remastera. Z oferty tej będą mogli skorzystać zarówno posiadacze Xboksów One, jak i pecetów z systemem Windows 10.

Rodzi się pytanie, czy Halo Wars: The Definitive Edition będziemy mogli kupić jako samodzielną produkcję, czy też gra dostępna będzie wyłącznie jako bonus do Halo Wars 2: Ultimate Edition. Druga z tych opcji nie raczej nie spotkałaby się z ciepłym przyjęciem przez fanów. Na podobną strategię postawiła w tym roku firma Activision, decydując, że jedynym sposobem na nabycie Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie zakup specjalnej edycji Call of Duty: Infinite Warfare. Reakcje graczy były bardzo negatywne, choć nie da się ukryć, że ten kontrowersyjny krok najpewniej okazał się dla wydawcy bardzo zyskownym posunięciem.

Przypomnijmy, pierwszą część serii wyprodukowało nieistniejące już studio Ensemble. Natomiast opracowanie Halo Wars 2 powierzono zespołowi Creative Assembly. Deweloper ten znany jest głównie z popularnej strategicznej serii Total War, więc projekt wydaje się być w dobrych rękach.

Halo Wars 2 ukaże się 21 lutego przyszłego roku. Produkcja będzie częścią programu Xbox Play Anywhere. Gry wchodzące w jego skład wydawane są zarówno na Xboksa One, jak i pecety z systemem Windows 10. Każdy z takich tytułów wystarczy zakupić tylko raz w wersji cyfrowej, aby otrzymać dostęp do edycji na obie platformy. Wspólne są również Osiągnięcia, postępy w rozgrywkach wieloosobowych i zapisane stany gry w kampaniach. Niestety, takie atrakcje nie będą dostępne dla osób, które nabędą te tytuły w wersjach pudełkowych.

  1. Oficjalna strona marki Halo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
TWOIM ZDANIEM

Który zwiastun z The Game Awards 2016 był najciekawszy?

Mass Effect Andromeda
55,6%
Death Stranding
18,9%
The Walking Dead Season 3
9,5%
Zelda: Breath of the Wild
4,1%
Prey
4,1%
Dead Rising 4
1,9%
Bulletstorm: Full Clip Edition
1,5%
Halo Wars 2
1,3%
Rocket League: Starbase Arc
0,9%
Telltale’s Guardians of the Galaxy
0,7%
Lawbreakers
0,6%
Shovel Knight: Specter of Torment
0,4%
Dauntless
0,4%
Zobacz inne ankiety