Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2016, 09:45

Ponad dwie trzecie osób kupiło Infinite Warfare na PC w wersji z remasterem Modern Warfare

Jak duży wpływ miał remaster Modern Warfare na wyniki sprzedaży Infinite Warfare? Okazuje się, że niemały - choć edycje z odświeżoną wersją czwartej części serii są sporo droższe, według Steam Spy zdecydowało się na nie ponad dwie trzecie osób, które kupiły grę.

Decyzja, by sprzedawać remaster Call of Duty: Modern Warfare wyłącznie z najnowszą częścią cyklu, Infinite Warfare, z pewnością nie przyniosła firmie Activision uznania wśród graczy. Ostatecznie łączenie odświeżonej wersji klasycznego już FPS-a z tytułem, który nie zapowiadał się imponująco, wyglądało na chwyt marketingowy, mający przyciągnąć ludzi do produkcji, którą nie byli szczególnie zainteresowani. Ale według statystyk z serwisu SteamSpy zagranie to całkiem nieźle zadziałało, przynajmniej w wersji na PC. Na 158 tysięcy posiadaczy Infinite Warfare przypada bowiem niemal 110 tysięcy osób z Modern Warfare Remastered.

Choć edycje z remasterem Modern Warfare są wyraźnie droższe, na PC i tak kupiło je ponad dwie trzecie graczy. - Ponad dwie trzecie osób kupiło Infinite Warfare na PC w wersji z remasterem Modern Warfare - wiadomość - 2016-11-13
Choć edycje z remasterem Modern Warfare są wyraźnie droższe, na PC i tak kupiło je ponad dwie trzecie graczy.

Oznacza to, że ponad dwie trzecie osób, które kupiły najnowszą odsłonę Call of Duty, wydało dodatkowe 20 lub 40 euro odpowiednio na Legacy Edition lub Deluxe Edition – tylko te wersje zawierają odświeżoną czwartą część serii. Warto jednak zauważyć, że w remaster Modern Warfare gra obecnie zdecydowanie mniej graczy, niż w Infinite Warfare, i niewiele więcej, niż w oryginalną grę z 2007 roku. Tytuł zapewne cieszyłby się większym zainteresowaniem, gdyby Activision postanowiło sprzedawać go osobno – ale choć były już przesłanki, że firma może za niedługo zdecydować się na taki krok, na razie nie został on oficjalnie potwierdzony.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  2. Recenzja gry Call of Duty: Infinite Warfare – niezła kampania w cieniu problemów