Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 listopada 2016, 11:28

SteamWorld Heist – wyśmienita turówka teraz także na iOS-ie

Po konsolach i pecetach przyszedł czas na urządzenia z iOS-em. W App Store zadebiutowała właśnie mobilna wersja SteamWorld Heist, czyli wyśmienitej turowej strategii studia Image & Form.

Turówka SteamWorld Heist podbija kolejne platformy. Po konsolach i pecetach przyszedł wreszcie czas na wersję mobilną. Ta premiera cieszy nas niezmiernie, gdyż jest to jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich kilkunastu miesięcy.

Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Image & Form i osadzona jest w opracowanym przez nich uniwersum, które poznaliśmy wcześniej w SteamWorld Tower Defense i SteamWorld Dig. Po wydarzeniach z tej drugiej gry potężny kataklizm wstrząsnął planetą i zmusił resztki populacji do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych. W takich realiach najcenniejszym surowcem stała się woda. Podczas zabawy wcielamy się w kapitana Pipera Faradaya i kontrolujemy drużynę robotów, które napadają na cudze okręty i łupią je z zapasów.

SteamWorld Heist to strategia bitewna rozgrywana w systemie turowym, gdzie podczas misji wydajemy rozkazy niewielkiej grupie mechanicznych wojowników. Zabawa toczy się w dwóch wymiarach, ale oferuje rozbudowane taktycznie mechanizmy i wysoki poziom trudności. Aby wygrywać trzeba się sporo natrudzić i właściwie wykorzystywać unikalne zdolności podwładnych.

Produkcja posiada starczającą na około dziesięć godzin kampanię fabularną. Utrzymana jest ona w lekko komediowym klimacie i nie zawiera zbyt rozbudowanego scenariusza. Prostotę historii wynagradzają jednak wspaniale zaprojektowane misje o różnorodnych celach i wyzwaniach. Do tego gra bardzo wciąga, z łatwością aktywując u graczy syndrom „jeszcze jednej tury”.

Mobilne SteamWorld Heist ukazało się wyłącznie w wersji na iOS i na razie nie wiemy, czy autorzy mają w planach przeniesienie swojego dzieła także na Androida. Gra kosztuje 6,99 euro, czyli około 30 złotych i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

SteamWorld Heist w App Store