Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 12:51

autor: Góral

SteamWorld Heist - znakomita turowa strategia debiutuje na 3DS-ie

Dziś na handheldzie 3DS zadebiutowała gra SteamWorld Heist. Turowa strategia 2D okazała się jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku, zgarniając w mediach same pozytywne oceny. W przyszłym roku tytuł ukazać ma się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Wii U oraz komputerach PC (Steam) i urządzeniach mobilnych (iOS).

Konsole firmy Nintendo nie cieszą się w naszym kraju taka samą popularnością jak komputery PC czy PlayStation 4, niemniej nie oznacza to, że na Wii i 3DS-ie brakuje ciekawych produkcji. Jedną z nich jest debiutujące dziś na handheldzie SteamWorld Heist, o którym zapewne większość z Was nawet nie słyszała, a okazało się, że jest to jedna z ciekawych tegorocznych premier. Pisaliśmy o niej we wrześniu 2014 roku i po kilkunastu miesiącach pracy deweloperom ze studia Image & Form udało się wreszcie dokończyć projekt. Tytuł jest turową strategią 2D osadzoną w uniwersum SteamWorld, znanym z takich gier jak SteamWorld Dig i SteamWorld Tower Defense. Podczas zabawy wcielamy się w kapitana Pipera Faradaya i kontrolujemy drużynę robotów, wykorzystując je do walki w kolejnych odwiedzanych bazach. Rozgrywkę uzupełniają rozmaite bronie, gadżety, zdolności, konieczność werbowania nowych członków załogi itd.

W SteamWorld Heist kontrolujemy drużynę robotów. - SteamWorld Heist - znakomita turowa strategia debiutuje na 3DS-ie - wiadomość - 2015-12-10
W SteamWorld Heist kontrolujemy drużynę robotów.
SteamWorld Heist w skrócie:
  • Turowa gra strategiczna 2D od studia Image & Form
  • Zebrała znakomite oceny – średnia w serwisie Metacritic wynosi 89 punktów
  • Produkcja dostępna obecnie na handheldzie 3DS. W przyszłości ukaże się także na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, komputerach PC (Steam) oraz urządzeniach mobilnych (iOS)

Jak to wszystko sprawdza się w praniu? Krótko pisząc, świetnie. Rozgrywka, pomimo iż akcję obserwujemy w dwóch wymiarach, jest rozbudowana i zmusza nas do kombinowania podczas walki oraz do bycia ostrożnym, niezależnie od wybranego poziomu trudności. W grze spotykamy mnóstwo zróżnicowanych postaci i korzystamy z wielu rodzajów broni. Poza tym gra jest dość długa – kampania zapewnia około 10 godzin zabawy, a do tego dochodzą jeszcze bonusowe misje czy też New Game+. Minusów zbyt wielu nie ma, a przynajmniej tych naprawdę poważnych. Niektórzy narzekają na słabe dialogi, brak multiplayera czy też niezbyt intuicyjne poruszanie się w menu ekwipunku, ale koniec końców dla single playerowców i miłośników turowych strategii jest to pozycja obowiązkowa. Zresztą oceny mówią same za siebie, sami zobaczcie:

SteamWorld Heist obecnie dostępne jest tylko na 3DS-ie, ale w przyszłości ma się ukazać także na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, komputerach PC (Steam) oraz urządzeniach mobilnych (iOS). Zdecydowanie warto czekać na kolejne wersje tej gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SteamWorld Heist

SteamWorld Heist