Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 12:51

autor: Góral

SteamWorld Heist - znakomita turowa strategia debiutuje na 3DS-ie

Dziś na handheldzie 3DS zadebiutowała gra SteamWorld Heist. Turowa strategia 2D okazała się jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku, zgarniając w mediach same pozytywne oceny. W przyszłym roku tytuł ukazać ma się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Wii U oraz komputerach PC (Steam) i urządzeniach mobilnych (iOS).

Konsole firmy Nintendo nie cieszą się w naszym kraju taka samą popularnością jak komputery PC czy PlayStation 4, niemniej nie oznacza to, że na Wii i 3DS-ie brakuje ciekawych produkcji. Jedną z nich jest debiutujące dziś na handheldzie SteamWorld Heist, o którym zapewne większość z Was nawet nie słyszała, a okazało się, że jest to jedna z ciekawych tegorocznych premier. Pisaliśmy o niej we wrześniu 2014 roku i po kilkunastu miesiącach pracy deweloperom ze studia Image & Form udało się wreszcie dokończyć projekt. Tytuł jest turową strategią 2D osadzoną w uniwersum SteamWorld, znanym z takich gier jak SteamWorld Dig i SteamWorld Tower Defense. Podczas zabawy wcielamy się w kapitana Pipera Faradaya i kontrolujemy drużynę robotów, wykorzystując je do walki w kolejnych odwiedzanych bazach. Rozgrywkę uzupełniają rozmaite bronie, gadżety, zdolności, konieczność werbowania nowych członków załogi itd.

W SteamWorld Heist kontrolujemy drużynę robotów. - SteamWorld Heist - znakomita turowa strategia debiutuje na 3DS-ie - wiadomość - 2015-12-10
W SteamWorld Heist kontrolujemy drużynę robotów.
SteamWorld Heist w skrócie:
  • Turowa gra strategiczna 2D od studia Image & Form
  • Zebrała znakomite oceny – średnia w serwisie Metacritic wynosi 89 punktów
  • Produkcja dostępna obecnie na handheldzie 3DS. W przyszłości ukaże się także na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, komputerach PC (Steam) oraz urządzeniach mobilnych (iOS)

Jak to wszystko sprawdza się w praniu? Krótko pisząc, świetnie. Rozgrywka, pomimo iż akcję obserwujemy w dwóch wymiarach, jest rozbudowana i zmusza nas do kombinowania podczas walki oraz do bycia ostrożnym, niezależnie od wybranego poziomu trudności. W grze spotykamy mnóstwo zróżnicowanych postaci i korzystamy z wielu rodzajów broni. Poza tym gra jest dość długa – kampania zapewnia około 10 godzin zabawy, a do tego dochodzą jeszcze bonusowe misje czy też New Game+. Minusów zbyt wielu nie ma, a przynajmniej tych naprawdę poważnych. Niektórzy narzekają na słabe dialogi, brak multiplayera czy też niezbyt intuicyjne poruszanie się w menu ekwipunku, ale koniec końców dla single playerowców i miłośników turowych strategii jest to pozycja obowiązkowa. Zresztą oceny mówią same za siebie, sami zobaczcie:

SteamWorld Heist obecnie dostępne jest tylko na 3DS-ie, ale w przyszłości ma się ukazać także na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One, Wii U, komputerach PC (Steam) oraz urządzeniach mobilnych (iOS). Zdecydowanie warto czekać na kolejne wersje tej gry.