Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 10:57

autor: Góral

SteamWorld Heist - twórcy SteamWorld Dig tworzą turową strategię

Studio Image & Form, znane m.in. z ciepło przyjętej platformówki SteamWorld Dig, zapowiedziało swój kolejny projekt - SteamWorld Heist. Będzie to turowa gra strategiczna 2D, która zadebiutuje na większości platform sprzętowych w przyszłym roku.

Studio Image & Form zapowiedziało kolejną grę z serii SteamWorld. Po SteamWorld Tower Defense i SteamWorld Dig przyszedł czas na SteamWorld Heist. Deweloperzy po raz kolejny postanowili sprawdzić się w innym gatunku, więc osoby liczące na bezpośredni sequel uznanej platformówki mogą być nieco zawiedzione. Nowa odsłona będzie dwuwymiarową turową grą strategiczną. Twórcy nie ujawnili zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji, jednak w serwisie NintendoWorldReport opublikowano zapowiedź, spisaną na podstawie wrażeń z obcowania z wczesną wersją projektu na handheldzie 3DS. Oprócz kieszonsolki firmy Nintendo, deweloperzy chcą wydać SteamWorld Heist na „wszystkich platformach sprzętowych”, ale nie znana jest jeszcze kolejność. Tak czy siak, debiut planowany jest na wiosnę 2015 roku.

SteamWorld Heist w skrócie:
  • Gatunek: turowa strategia 2D
  • Deweloper: Image & Form
  • Platformy sprzętowe: nie ujawniono konkretnych urządzeń, ale twórcy planują wypuścić grę na większości dostępnych konsol i komputerach PC
  • Data premiery: wiosna 2015 roku

W SteamWorld Heist wcielimy się w kapitana robotów, który podróżuje od jednej wrogiej bazy do drugiej, walcząc z kolejnymi przeciwnikami. Nie robi tego jednak samemu, gdyż w produkcji pokierujemy grupką podwładnych. Jak na porządną turówkę przystało, postacie nie mogą poruszać się bez końca, gdyż zakres ruchów zostanie ograniczony do kilku punktów akcji, wykorzystywanych do stawiania kolejnych kroków, strzelania, itd.

Nasi podwładni mają używać rozmaitych broni i umiejętności. W zależności od własnego widzimisię, możliwym ma być oddanie jednego strzału z potężnego działa, albo trzech z pukawki o mniejszej sile rażenia. Dodatkowo podczas starć wykorzystamy rozmaite gadżety, w tym chociażby granaty, natomiast wśród mocy specjalnych znajdzie się umiejętność posyłania kul, które odbijają się od ścian pomieszczenia. Krótko pisząc, wyjście z potyczki bez szwanku wymagać ma kombinowania i stosowania różnych taktyk.

SteamWorld Heist osadzone jest w tym samym uniwersum co SteamWorld Dig.  - SteamWorld Heist - twórcy SteamWorld Dig tworzą turową strategię - wiadomość - 2014-09-17
SteamWorld Heist osadzone jest w tym samym uniwersum co SteamWorld Dig.

Po zakończonym pojedynku zbierzemy łupy i udamy się do baru. Właśnie w tym miejscu spotkamy nowych bohaterów, których zrekrutujemy do naszego zespołu. Oczywiście by ich nakłonić do współpracy, trzeba będzie wydać nieco pieniążków. Należy także uważać, by podczas kolejnej walki nie stracić kapitana, gdyż w takim przypadku pożegnamy się również z pozostałymi członkami załogi.

Szykuje się więc zabawna i całkiem rozbudowana gra strategiczna. Czekamy na więcej szczegółów!

SteamWorld Heist trafi na większość obecnych platform sprzętowych. - SteamWorld Heist - twórcy SteamWorld Dig tworzą turową strategię - wiadomość - 2014-09-17
SteamWorld Heist trafi na większość obecnych platform sprzętowych.