Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 12:17

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Final Fantasy XIII trafi na PC?

Na oficjalnej stronie gry Final Fantasy XIII pojawiło się logo platformy Steam. Niewykluczone, że jest to wskazówka przemawiająca za pojawieniem się tego sztandardowego jRPG-a ze stajni Square Enix także na komputerach osobistych. Niestety nie wiemy, czy wiadomość ta odnosi się tylko do wspomnianej produkcji, czy może też do jej dwóch kontynuacji.

Final Fantasy XIII. - Final Fantasy XIII trafi na PC? - wiadomość - 2014-09-17
Final Fantasy XIII.

Na oficjalnej stronie internetowej gry Final Fantasy XIII, na samym dole, pojawiło się logo platformy Steam. Bardzo możliwe, że wskazuje to na rychłe pojawienie się wspomnianej produkcji także w wersji na komputery osobiste. Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez studio Square Enix, jednak niewykluczone, że stosowne oświadczenie zostanie przedstawione w ciągu kilka następnych dni. Jest to prawdopodobne tym bardziej, że już jutro rozpoczyna się tegoroczna edycja targów Tokyo Game Show, a to bardzo dobry czas na ujawnianie tego typu rewelacji.

Warto dodać również, że Final Fantasy XIII w wersji na PC pojawiło się także na amerykańskiej podstronie oficjalnej strony gry. Niestety zagadką nadal pozostaje fakt, o jakiej dokładnie produkcji mowa. Wszystkie domysły mogą odnosić się bowiem również do gry Final Fantasy XIII-2 (bezpośredniej kontynuacji wspomnianego już jRPG-a) albo wydanego w lutym tego roku Lightning Returns: Final Fantasy XIII, które także kontynuuje rozwinięty wcześniej wątek fabularny. Wszelkie przypuszczenia powinniśmy chyba jednak odsunąć w tym momencie na bok i spokojnie poczekać na oficjalne stanowisko studia Square Enix w tym temacie. Dowody na możliwość pojawienia się którejś ze wspomnianych produkcji (a może nawet i wszystkich?) w wersji na PC są dosyć mocne, dlatego też o ich wiarygodność raczej możemy być spokojni.

Zrzut ekranu pokazujący logo Steam na stronie gry Final Fantasy XIII. - Final Fantasy XIII trafi na PC? - wiadomość - 2014-09-17
Zrzut ekranu pokazujący logo Steam na stronie gry Final Fantasy XIII.

Seria Final Fantasy wykreowana została przez studio Square Enix jeszcze pod koniec lat 80. Cykl ten – łącząc w jedno uniwersum elementy fantasy i science-fiction – stał się sztandarowym przedstawicielem gatunku jRPG i zyskał ogromne uznanie wśród fanów na całym świecie. Najnowszymi zapowiedzianymi odsłonami serii są Final Fantasy XV, którym zajęło się wewnętrzne studio Square Enix 1st Production Department pod kierunkiem Tetsuyi Nomury i Hajimego Tabaty, a także Final Fantasy Type-0 HD - odświeżona edycja gry Final Fantasy Type-0, tworzona z myślą o konsolach PS4 oraz XOne.